Microsoft Outlook – legendárny mailový klient chce byť aj vo vašich telefónoch

ZDROJ | Microsoft

Poštový klient Outlook od Microsoftu sprevádza denne mnohých pracujúcich už takmer 20 rokov. Málokto by ale čakal, že Outlook pre mobily bude krajší, jednoduchší na použitie a hlavne zadarmo. Poďme sa teda pozrieť na to, čo ponúka.

Porovnávať mobilnú verziu Outlooku s tou desktopovou možno nie je celkom fér, vzhľadom na priepastný rozdiel medzi týmito verziami v počte ponúkaných funkcií. Outlook pre iOS a Android ale ponúka to najzákladnejšie, čo by ste od mobilného mailového klienta mohli čakať.

Pozrite siNewton – mailový klient ktorý poráža aj Gmail už i na Windows

Hlavnou časťou aplikácie je samozrejme schránka na maily. Do nej Microsoft zakomponoval šikovnú funkciu, ktorú nazýva „Focused Inbox“. Pri aktivácii tejto funkcie sa schránka prijatých emailov rozdelí do dvoch kategórií, „Prioritné“ a „Iné“. Do prioritnej schránky zaraďuje aplikácia väčšinou maily od reálnych osôb, písané prirodzenou rečou. Do druhej schránky sa väčšinou dostávajú automatizované správy, rôzne potvrdenia o objednávkach a podobne.

Pozrite siVentusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

Schránka ponúka aj „potiahnutia“, ktoré poznáme z iných mobilných klientov. Potiahnutím správy do pravej, či ľavej strany, môžeme mail označiť ako prečítaný, ako dôležitý, archivovať ho alebo ho odložiť na neskôr. V nastaveniach sa tieto potiahnutia dajú prispôsobiť. Nenápadnou ale užitočnou funkciou je aj filter, ktorý umožní emaily filtrovať na neprečítané, označené vlajkou alebo na tie, ktoré obsahujú prílohu.

Prílohy, respektíve súbory hrajú taktiež dôležitú úlohu mobilného Outlooku. V aplikácii si vyslúžili samostatnú položku v dolnej lište, cez ktorú môžete nájsť všetky prílohy, ktoré ste v mailoch prijali. Odtiaľto je možné do Outlooku pridať aj účty cloudových služieb Dropbox, OneDrive, Google Drive a Box. Z týchto služieb je potom možné jednoducho pripájať prílohy k mailom.

Pozrite siStreaks – Aplikácia, ktorá vás donúti dodržať predsavzatia

Nezanedbateľnou súčasťou Outlooku je aj v mobilnej verzii kalendár. Tu nie je veľmi čo vymýšľať a zbytočnú revolúciu sa v ňom našťastie nesnažil robiť ani Microsoft. Kalendár tak ponúka tri základné zobrazenia (Agenda, Deň a 3-dňové) a umožňuje skombinovať kalendáre viacerých účtov. Zaujímavou drobnosťou, ktorú Outlook pri tvorbe udalostí v kalendári robí, je automatické priraďovanie ikony podľa kľúčových slov. Ak teda udalosť nazvete napríklad „Beh“, pri názve sa automaticky zobrazí bežecká obuv. To isté platí aj pre slová ako „Nákup“, „Meeting“, „Lekár“ a podobne.

Pozrite siAnother Lost Phone: Laura’s Story – aké tajomstvá v sebe ukrýva telefón?

Poslednou položkou v spodnej lište sú kontakty. Osobne som do tejto časti aplikácie vošiel asi 2-krát, aj to omylom. Ocenil by som, ak by Microsoft túto položku umožnil vymeniť za inú. Najideálnejšie by bolo, ak by sem zapracoval to-do list, ktorý momentálne prevádzkuje ako samostatnú službu.

https://youtu.be/kaFHysxwXXI

Microsoft Outlook je ale veľmi podarený aj v mobilnej verzii a rád by som videl podobne jednoduchý a funkčný Outlook aj vo forme UWP aplikácie pre Windows 10. Ak teda hľadáte nového mailového klienta pre mobil a nechcete zaňho zbytočne platiť, skúste Outlook pre iOS a Android.

ZDROJ | Microsoft

Microsoft Outlook95%

Veľkosť:
198 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android 4.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Microsoft Outlook v mobilnej verzii ponúka prehľadné prostredie, v ktorom nájdete inteligentný filter dôležitej pošty, kalendár, ľahký prístup k súborom a mnoho ďalšieho úplne zadarmo.

Komentáre k článku