Microsoft Office Mobile 2010: vaša mobilná kancelária

INZERCIA – Už sa vám stalo, že ste počas cesty potrebovali spracovať dokument a váš notebook zostal doma či v práci? S novým balíkom Microsoft Office Mobile 2010, ktorý dokáže rozšíriť váš Windows Phone o výkonné nástroje zo sady Microsoft Office 2010, ktoré bežne používate práve vo vašom počítači, vás takáto situácia neprekvapí.

Najnovší balík aplikácií pre prácu s dokumentmi Microsoft Office Mobile 2010 bol navrhnutý špeciálne pre mobilné zariadenia Windows Phone tak, že jeho prostredie vám bude známe. Základom je intuitívne ovládanie, ktoré vám umožní efektívne a rýchlo pracovať s akýmkoľvek dokumentom. Vďaka technológii Text Reflow je totiž možné otvárať všetky dokumenty, ktoré boli vytvorené v aplikáciách systému Office na bežnom počítači. Pri dotykovom ovládaní a práci so súbormi môžete dokonca používať prirodzené gestá ako kliknutie, potiahnutie či praktický dvojklik. Samozrejmosťou je i jednoduché kopírovanie a vkladanie údajov medzi jednotlivými aplikáciami. Výhodou môže byť aj možnosť priameho odosielania editovaných súborov prostredníctvom e-mailu. Nemusíte sa tak obávať ukladania na pamäťovú kartu a následného kopírovania do počítača. Microsoft Office Mobile 2010 obsahuje až 5 užitočných aplikácií:

Office Mobile 2010

Word Mobile 2010
V aplikácii Microsoft Word Mobile 2010 sa nestratíte. Po otvorení, resp. vytvorení dokumentu máte k dispozícii najdôležitejšie možnosti editácie, vrátane odrážok, číslovaných zoznamov či rôznych štýlov písma. Po úprave a uložení súborov je dokonca zachované aj formátovanie vrátane tabuliek, grafov či grafických objektov SmartArt.

Office Mobile 2010

Excel Mobile 2010
Pri práci s mobilnou aplikáciou pre správu Excel súborov nechýbajú možnosti pre formátovanie buniek, napríklad ohraničenie, tieňovanie, štýly písma a dokonca ani vlastné číselné formáty. Dokumenty Excel je dokonca možné rýchlo aktualizovať a prepočítavať, pridávať vzorce či vybrať si z ponuky viac ako 100 funkcií.

Office Mobile 2010

PowerPoint Mobile 2010
V aplikácii Microsoft PowerPoint Mobile 2010 si môžete rýchlo upraviť vašu prezentáciu, alebo si ju prehliadať na celom displeji telefónu. Samozrejmosťou je i zobrazenie grafických efektov prezentácie, tak ako bola navrhnutá na vašom počítači. Úplnou novinkou je nástroj Presentation Companion, ktorý umožňuje prostredníctvom Bluetooth ovládať prezentáciu na inom zariadení, pričom na Windows Phone môžete sledovať aj vaše súkromné poznámky.

Office Mobile 2010

OneNote Mobile 2010
Vďaka prepracovanej aplikácii Microsoft OneNote Mobile 2010 si do telefónu môžete ľahko zapisovať rôzne poznámky s možnosťou ďalšej editácie. Dokonca okrem textu je možné poznámku nahrať a priložiť k nej aj obrázok. Neoceniteľnou výhodou je i možnosť synchronizácie poznámok s aplikáciou OneNote 2010 vo vašom počítači.

Office Mobile 2010

SharePoint Workspace Mobile 2010
Absolútnou novinkou balíka Microsoft Office Mobile 2010 je možnosť stiahnuť si do Windows Phone súbory uložené na serveri Microsoft SharePoint Server 2010 a pracovať s nimi offline. Môžete si ich editovať a následne po pripojení opäť synchronizovať so serverom SharePoint 2010. Aké jednoduché.

Office Mobile 2010

Cez Windows MarketPlace zadarmo!

Ak si chcete užívať výhody Microsoft Office Mobile 2010, určite vás poteší informácia, že je pre majiteľov Windows Phone zariadení je dostupný zadarmo. Stačí si balík praktických aplikácií Office Mobile 2010 nájsť cez známy obchod s aplikáciami – MarketPlace. V súčasnosti ide o najsťahovanejšiu aplikáciu a navyše je v ponuke i s českou lokalizáciou. Nový balík Microsoft Office Mobile 2010 si môžete nainštalovať na váš Windows Phone s operačným systémom Windows Mobile 6.5 a novším. Samozrejmosťou je i podpora revolučného Windows Phone 7.

Komentáre k článku