Microsoft má Creative Spaces, pracovné prostredie snov

ZDROJ | Microsoft

Americký Microsoft a spoločnosť Steelcase sa spojili za účelom vytvorenia „Creative Spaces“. Pracovného prostredia, ktoré bude rozvíjať kreativitu zamestnancov.

https://youtu.be/v755eehlfOk

Spomínané dve spoločnosti robili prieskum. Microsoft zistil, že najviac zamestnancov považuje svoju schopnosť byť kreatívny za hlavný hnací motor pri kariérnom postupe. Iba niekoľko si však myslelo, že ich pracovisku rozvíja túto tvorivosť.

Korporácia, ktorá je známa hlavne vďaka operačnému systému Windows chce konkurovať Apple. Grafickí dizajnéri či inžinieri si totiž častejšie vyberajú práve tohto výrobcu. Microsoft si preto chce kúsok koláča uchmatnúť produktami, akými sú napríklad Surface Bookom či Surface Studio.

ZDROJ | Microsoft

Ďalším krokom ku podpore predajov práve svojich výrobkov sú Creative Spaces. Jedná sa koncept, ktorý predstavuje rozloženie nábytku. Ten má následne uľahčiť prácu so Surface zariadeniami. Týchto návrhov je päť a hlavnými výrobkami, ktoré budú v týchto miestnostiach figurovať majú byť Surface Book a Surface Studio.

ZDROJ | Microsoft

Prvým konceptom je takzvané Duo Studio. Ako už z názvu vyplýva, za dôraz sa tu kladie spolupráca dvoch ľudí, prípadne práca jednotlivcov.

ZDROJ | Microsoft

Ďalším návrhom je Focus Studio. Táto miestnosť sa sa zameriava na samostatnú, nerušené prácu. Rozvíja tak kreativitu každého pracovníka osobne.

Pozrite siNapohľad obyčajný stôl reguluje teplotu miestnosti

ZDROJ | Microsoft

Tretia myšlienka spočíva vo vymýšľaní nových vecí a má príznačný názov, Ideation Hub. Jedná sa o alternatívu s najväčšou koncentráciou technológií a slúžiť bude na brainstorming a iné aktivity.

ZDROJ | Microsoft

Maker Commons je univerzálne miesto. Slúži na samostatnú prácu, spoluprácu vo dvojici, ale i experimenty. Tiež sa tu môžu zamestnanci stretávať a diskutovať o rôznych témach.

ZDROJ | Microsoft

Piata alternatíva s názvom Respite Room bude rajom pre ľudí, ktorí pracujú sami. Poskytuje dostatok miesta na uvoľnenie a relax, zároveň tu človek môže osamote rozmýšľať nad novými vecami.

Ceny ani dostupnosť zverejnené neboli, všetko sa pravdepodobne bude odvíjať od danej konfigurácie. Jedna vec je však istá. Creative Spaces budú fungovať exkluzívne v spolupráci Microsoftu a Steelcasu.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku