Microsoft chystá nový MS Paint s možnosťou tvorby 3D obrázkov

ZDROJ | Microsoft

MS Paint, program, ktorý poznajú generácie používateľov operačného systému Windows od Microsoftu. Tento bitmapový program na základné kreslenie dokázali umelci využiť na pozoruhodné diela, no pre bežného používateľa to bol vždy len ten najnutnejší základ.

microsft-paint-preview-4
ZDROJ | Microsoft

Microsoft sa ale konečne zobudil a chystá jeho výraznú transformáciu. Okrem základných funkcií, ktoré poznáme v súčasnosti pribudne možnosť tvorby 3D obrázkov a práca s vrstvami.

Hoci nový Paint ešte nebol predstavený oficiálne, používateľ WalkingCat na Twittri zverejnil dve ukážkové videá, ktoré má Microsoft už pripravené na prezentáciu.

microsft-paint-preview-5
ZDROJ | Microsoft

Pod označením Paint Preview sa možno ešte pred veľkou konferenciu koncom mesiaca, ktorú Microsoft chystá, objaví inovovaný program s jednoduchým rozhraním. Na druhej strane z videí je jesne vidieť, že ponúkne zaujímavé funkcie.

Tou najzaujímavejšou má byť tvorba 3D obrázkov. Samozrejme, nechýba podpora pre stylusy, s ktorými kreslenie vyzerá ešte jednoduchšie. Neviem si osobne predstaviť kresliť to isté, čo je na videách iba pomocou myšky.

Tak či onak, nový Paint vyzerá, že konečne bude patriť do 21. storočia. Sme zvedaví, kedy ho Microsoft ukáže oficiálne a čo všetko bude ešte obsahovať.

microsft-paint-preview-6
ZDROJ | Microsoft

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku