Microsoft Build – technologický gigant pre nás chystá veľké novinky

ZDROJ | Microsoft

Každoročná konferencia Microsoft Build so sebou priniesla aj množstvo oznámení a noviniek. Tie sa týkajú nielen operačného systému, ale aj ďalších produktov.

Cortana

Hlasová asistentka z dielne Microsoftu dostane vylepšené komunikačné schopnosti vďaka umelej inteligencii. Cortana tak bude vedieť lepšie odpovedať na otázky a organizovať čas. Hlasová asistentka by sa tak mohla dostať na úroveň Alexy či Siri.

ZDROJ | Microsoft

Microsoft Edge

Prehliadač Microsoft Edge sa tiež dočká vylepšení. Jednou z noviniek je IE mód, ktorý umožní podnikateľom otvárať stránky priamo cez Internet Explorer. Ide v podstate o integráciu starého Explorera do nového prehliadaču. Týka sa to najmä starších internetových stránok. Zaujímavou funkciou je vylepšená zložka Collections, ktorá umožní jednoduché ukladanie informácií, obrázkov či textov.

Nechýbajú bezpečnostné vylepšenia v podobe blokovania sledovacích softvérov, ktoré vám na základe vašej aktivity budú ponúkať produkty. Microsoft Edge by sa tiež mal podľa dostupných informácií objaviť čoskoro aj na operačnom systéme MacOS.

https://www.youtube.com/watch?v=dKmzyj-ovkg

Pozrite siPaul Allen muž Microsoftu, ktorý bojoval s rakovinou 

Microsoft Graph

Zber dát umožní organizáciám dať bezpečne dokopy dáta o produktivite z Microsoft Graph s dátami z vlastného podnikania s využitím Azure Data Factory. Teraz je všeobecne dostupná ako aplikácia v rámci Workplace Analytics a ako samostatné SKU.

ZDROJ | Microsoft

Fluid Framework

Novinkou je aj technológia Fluid, ktorá umožňuje vývojárom ponúkať nové možnosti editovania a interakcie s dokumentmi na webe. Ide o webovú platformu, ktorá umožňuje súčasnú editáciu dokumentov viacerými užívateľmi s rýchlosťou a škálovateľnosťou, ktorá doteraz nebola dostupná.

ZDROJ | Microsoft

Windows Terminal

Novinka, ktorá sa týka najmä vývojárov. Nová séria vývojárskych aplikácií Terminal umožní lepší prístup do programov ako PowerShell, Cmd a WSL. Nové centrum by malo byť dostupné v priebehu júna.

ZDROJ | The Verge

Minecraft AR

Fanúšikov hier určite potešila informácia, že Microsoft plánuje preniesť rozmanitý svet Minecraftu do rozšírenej reality. Spoločnosť oznámila novú AR hru pre smartfóny. O tom, kedy sa jej dočkáme a ako bude vyzerať gameplay, Microsoft zatiaľ mlčí, no už teraz asi pôjde o hru, ktorá môže prekonať úspech Pokémon GO. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť 17. mája, kedy bude zároveň 10-ročné výročie hry Minecraft.

https://www.youtube.com/watch?v=UiX0dVXiGa8

Pozrite si6 najväčších noviniek, ktoré oznámila spoločnosť Facebook

Napriek tomu, že spoločnosť Microsoft priniesla novinky najmä pre vývojárov, osoh z nich budú mať aj samotní používatelia, keďže pribudnú nové funkcie a tiež rozšírenie prehliadača Edge, ktorý naberá na popularite.

ZdrojMicrosoft Build,MyBuild

Komentáre k článku