MicroSD karty triedy A1 budú vhodné pre mobilné appky

ZDROJ | SD Association

Organizácia SD Association (SDA) predstavila novú špecifikáciu SD Specification 5.1, ktorá obsahuje nové označovanie microSD kariet. Pod triedou A1, resp. A1 App Performance budú v predaji len tie karty, ktoré splnia požadované parametre. Vhodné budú práve na mobilné aplikácie, ktoré vyžadujú vysokú rýchlosť IOPS.

sda-a1
ZDROJ | SD Association

SD Association uviedla novú triedu microSD kariet z dôvodu, že čoraz viac ľudí ukladá vo svojom smartfóne objemné aplikácie a hry na microSD karty. Navyše už systém Android 6.0 ponúka možnosť vytvorenia z SD karty súčasť vnútornej pamäte – Adoptable Storage.

Pozrite siSD karta a jej záhadné popisy, rýchlosti a triedy

Keďže ale nie všetky microSD karty sú schopné dosahovať rýchlosti potrebné na plynulý chod takýchto funkcií, pribudne na nich nové označenie A1, alebo A1 App Performance.

Toto označenie bude používateľov informovať o tom, či microSD karta dosahuje potrebné rýchlosti pre čítanie a zápis. Tie SDA určila na 1 500 IOPS (Input-Output access Per Second) pre čítanie a 500 IOPS pre zápis. Navyše karta musí dosahovať prenosové rýchlosti na úrovni 10 MB/s.

https://www.youtube.com/watch?v=5DkrwfY2jw4

Keďže ide o označenie A1, môžeme očakávať, že s pribúdajúcimi nárokmi na rýchlosť v mobilných zariadeniach sa časom objaví aj trieda A2, resp. s iným vyšším číselným označením.

Pozrite siSD karty budú ešte rýchlejšie, na svete je nový štandard SD VSC

ZdrojSDA

Komentáre k článku