Mevo je prvá kamera pre Facebook Live video

ZDROJ | getmevo.com

Spoločnosť Livestream ešte počas výstavy CES 2016 v Las Vegas predstavila mini kameru s názvom Movi, určenú prioritne na snímanie, úpravu a zdieľanie živých prenosov v reálnom čase.

https://www.youtube.com/watch?v=KAze1wH9TGc

Pozrite siFacebook Live video je už pre všetkých, vrátane firiem či skupín

S narastajúcou popularitou Live video od Facebooku, ktoré je už niekoľko dní dostupné pre všetkých používateľov, prišiel Livestream s inováciou. Pôvodnú kameru premenoval na Mevo, zlepšil jej funkčnosť, no najmä pridal podporu Facebook Live video. Mevo je tak prvou kamerou s priamou podporou Facebook Live.

Mevo camera 01
ZDROJ | getmevo.com

Mevo má integrovaný Sony 4K senzor s rozlíšením 12,4 Mpx a záznamom 4K (UHD, 3 840 x 2 160 px) videa. Optika so svetelnosťou f/2.8 má širokouhlý záber 150°. Zvuk kamera zachytáva pomocou Dual MEMS stereo mikrofónu.

Pozrite siFacebook Live video je horúcou novinkou, no zatiaľ len pre vyvolených

Video záznam s rozlíšením 720p30 a dátovým tokom 20 Mbps sa ukladá na microSDXC pamäťovú kartu. Súčasťou balenia je 16 GB karta. So zaznamenávaného 4K videa dokáže implemetovaná aplikácia vytvárať až deväť virtuálnych HD (720p30, 5 Mbps) streamov.

Mevo camera 08
ZDROJ | getmevo.com

Počas streamovania kamerou Mevo môžete využiť zaujímavé funkcie ako automatické sledovanie osôb a strih videa v reálnom čase. V technických parametroch na stránke kamery sa zatiaľ uvádza podpora Apple zariadení, konkrétne iPhone 5S s iOS 9 a vyšším. Snáď sa čoskoro dočkajú aj „androiďáci“.

Zabudovaná batéria s kapacitou 1 200 mAh kamere dodáva energiu 1 hodinu, čo nie je veľa. No v rámci Mevo Boost príslušenstva je dostupná externá batéria s kapacitou 12 000 mAh, ktorá kameru udrží v prevádzke úctyhodných 10 hodín.

Videokameru Mevo od Livestream si môžete už aj predobjednať. Jej distribúcia sa má začať v júli 2016. Cena kamery je dosť vysoká, 399 $. V predobjednávke ju však môžete mať o 100 $ lacnejšie.

ZdrojMevo

Komentáre k článku