Metacycle prejde na jedno nabitie až 130 km, stojí pritom iba 5 tisíc dolárov

ZDROJ | SONDORS

Kalifornská spoločnosť SONDORS predstavila svoju prvú plne elektrickú motorku s názvom Metacycle. Zaujme nielen surovým dizajnom, ale aj kombináciou parametrov s prekvapivo nízkou cenou.

Elektrických motoriek pribúda na trhu ako húb po daždi a tak je v tomto segmente čoraz ťažšie zaujať. Spoločnosť SONDORS s tým však zrejme nebude mať problém, jej prvý model Metacycle si pozornosť verejnosti rozhodne získa.

ZDROJ | SONDORS

Nový dvojkolesový člen cestnej premávky zaujme na prvý pohľad dizajnom, ktorý pripomína skôr nedokončenú oceľovú konštrukciu. Takzvaný exo-rám, ako spoločnosť túto konštrukciu nazýva, je nižší a ľahší ako konštrukcia bežných motoriek, vďaka čomu má byť Metacycle prístupnejší aj pre začiatočníkov. Celá motorka váži iba 91 kilogramov.

https://vimeo.com/499430463

Pod týmto dizajnom Metacycle ukrýva bubnový motor PMAC (Permanent Magnet, Alternating Current) s kontinuálnym výkonom 8 kW (11 k) a maximálnym výkonom 14,5 kW (20 k). Zaujímavejšia je však jeho 4 kW batéria, ktorá má na jedno nabitie vystačiť až 80 míľ, teda zhruba 130 kilometrov.

ZDROJ | SONDORS

Maximálka pre Metacycle je pritom až 130 km/h, na udávaný dojazd pri tejto rýchlosti však môžete zabudnúť. Reálny bude skôr pre mestské rýchlosti niekde na úrovni 50 km/h. Práve pre každodenné dochádzanie v rámci mesta aj spoločnosť SONDORS túto novinku vytvorila.

Túto motorku sme nenavrhli pre nadšencov, pretekárov alebo tých, ktorí chcú mať vo svojej garáži tretiu alebo štvrtú hračku. Je to zábavné a jednoduché riešenie pre ľudí, ktorí si chcú vyrážanie na cesty každý deň užívať

ZDROJ | SONDORS

Dôkazom tohto mestského pragmatizmu je aj bezdrôtová nabíjačka zabudovaná do odkladacieho priestoru, ako aj možnosť nabíjať vstavanú batériu na prakticky akejkoľvek verejnej nabíjačke pre elektromobily. Budúci majitelia sa tak skutočne nemusia obávať, že by im počas dňa s Metacycle „došla šťava“.

ZDROJ | SONDORS

Predobjednávky s finálnou cenou 5 000 dolárov má spoločnosť už otvorené a prvé kusy plánuje doručiť v priebehu októbra. Portál Electrek však upozorňuje, že pri spoločnosti SONDORS sú odklady dátumov vydania pomerne bežné a tak sa Metacycle možno napokon dostane na trh až v roku 2022.

ZdrojSONDORS

Komentáre k článku