Messenger dostal významnú aktualizáciu, zmeny si však zatiaľ nevšimnete

ZDROJ | Facebook

Sľubované spojenie četov medzi aplikáciami Messenger, Instagram a WhatsApp začína získavať svoje kontúry. Aplikácia Messenger sa dočkala kľúčovej aktualizácie s kódovým menom „Project Lightspeed“.

Aplikácia Messenger dostala na operačnom systéme iOS aktualizáciu s označením 254.0, ktorá značí príchod rýchlejšej, menšej a jednoduchšej četovacej aplikácie. Facebook musel svoju aplikáciu, ktorá je už notoricky známa svojou softvérovou nafúknutosťou, vybudovať znova od základov.

How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014

Spoločnosti sa podarilo optimalizovať aplikáciu z 1,7 milióna riadkov kódu na iba 360 000 riadkov kódu. Aplikácia by mala byť už teraz citeľne rýchlejšia, hoci prišla o niektoré vedľajšie funkcie. Tie majú byť „dočasne nedostupné“, hoci je tiež celkom možné, že sa už späť do aplikácie nikdy nedostanú. Príkladom toho môže byť funkcia Discovery, ktorú spoločnosť z aplikácie odstránila už dávnejšie.

ZDROJ | Facebook

V najbližších týždňoch sa má Messenger dočkať ďalších aktualizácií, vďaka ktorým sa bude načítavať až dvojnásobne rýchlejšie v porovnaní s verziou pred dnešnou aktualizáciou. V ponímaní objemu dát bude zaberať už len štvrtinu svojej pôvodnej veľkosti, ktorú spôsoboval aj roky zanedbávaný kód.

Pozrite siPodcast na tento týždeň | TECHTALKS by TECHBOX

Ako sme už naznačili v úvode tohto článku, najnovšia aktualizácia nebola iba o zrýchlení aplikácie, ale aj o zjednotení jej komunikačných prvkov. Facebook totiž aj napriek viacerým výhradám niektorých protimonopolných organizácií chce ešte stále spojiť svoje aplikácie Messenger, Instagram a WhatsApp tak, aby si medzi nimi mohli používatelia vymieňať správy bez toho, aby si to počas rozhovoru uvedomovali.

ZDROJ | Facebook

Kedy sa tohto spojenia dočkáme je zatiaľ nejasné. Facebook však okrem toho chce, aby boli všetky správy v aplikácii Messenger už od základu šifrované. To môže byť pri súbežnom pláne zjednotenia aplikácií trochu tvrdým orieškom, ktorý sa môže spoločnosti podariť rozlúsknuť až o niekoľko rokov.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku