Mercedes trieda A a B ponúkajú už aj svoje hybridné verzie

Všetky veľké značky postupne prechádzajú na elektrický alebo hybridný pohon. Výnimkou nie je ani Daimler s najznámejším nemeckým autom na svete – Mercedesom.

Najnovšie Mercedes predstavil modely A 250 e, A 250 e sedan a B 250 e. Prvý model má kombinovanú spotrebou paliva 1,5-1,4 litra na 100 kilometrov jazdy a 15-14,8 kWh na 100 kilometrov. Model A 250 e sedan disponuje kombinovanou spotrebou paliva 1,4 litra na 100 kilometrov a spotrebou elektriky 14,8 – 14,7 kWh/100 km. Tretí model B 250 e spotrebuje 1,6-1,4 litra na 100 kilometrov a 15,4-14,7 kWh na 100 kilometrov.

Áčkové modely sa dajú objednať už teraz, no na model B si budete musieť ešte pár týždňov počkať. O elektrický pohon sa postará technológia EQ Power. Vo vnútri nájdeme Infotainment systém MBUX, ktorý bude vodičom pomáhať aj pri hľadaní nabíjacích stojanov.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Pozrite siMercedes-Benz má plug-in hybridy už aj v triede A a B

Maximálna rýchlosť vozidiel je 140 kilometrov za hodinu, no celková aj so zapojením paliva je slušných 235 kilometrov za hodinu. Maximálny dojazd na elektrický pohon je 70 kilometrov na jedno nabitie. Celkový dojazd je vďaka hybridnému pohonu samozrejme vyšší.

O pohon sa stará kombinácia 1,33-litrového benzínového motora a elektromotora uloženého priamo v 8-stupňovej dvojspojkovej prevodovke 8G-DCT. Elektromotor prvý raz vo vozidle značky Mercedes-Benz slúži aj na štartovanie
spaľovacieho motora.

Čo sa týka nabíjania, cez wallbox nabíjaciu skrinku sa Mercedes nabije za menej ako dve hodiny. Systém vozidla umožňuje zvoliť si intenzitu rekuperácie.

K dispozícii je päť rôznych stupňov rekuperácie (D AUTO , D+, D, D- a D- -). Okrem toho sú k dispozícii aj režimy Komfort, ECO a Šport. Vodič môže uprednostniť elektrické jazdenie, kombinovaným pohonom zdôrazniť dynamiku jazdy alebo uprednostniť jazdu s využitím spaľovacieho motora, aby si ušetril elektrický dojazd.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Pozrite si4+4 pre a proti Mercedes-Benz GLC 300 kupé 4MATIC

Do roku 2020 chce značka Mercedes ponúkať viac ako 20 ekologických modelov svojich vozidiel. Najbližšie sa chystá aktualizácia na hybrid pri modeloch GLC a GLE. Ako milovníci značky Mercedes sa máme rozhodne na čo tešiť.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku