Mercedes-Maybach G650 Landaulet – najluxusnejšie Gčko na svete

ZDROJ | Mercedes-Benz

Autá značky Mercedes sa vyznačovali vždy luxusom, krásnym dizajnom a dôrazom na tradíciu. Legendárny Mercedes G sa vyrába už takmer 40 rokov, no nový Mercedes-Maybach G650 Landaulet je trochu iná káva.

https://www.youtube.com/watch?v=o7uGiiHsVr0

Pozrite siMercedes G-Code bude poháňať jeho vlastná farba!

Gčko sa za tie roky navonok až tak nezmenilo, stále má ikonický hranatý tvar, klasickú prednú masku, no interiér si prešiel masívnymi zmenami.

Nemecká automobilka však tento týždeň predstavila najluxusnejší model Mercedesu G s označením Mercedes-Maybach G650 Landaulet. Ide o kombináciu terénneho vozidla a kabrioletu. Dalo by sa povedať, že sa jedná o také safari autíčko určené pre Dubai.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Pod kapotou sa mu ukrýva 12-valcový motor V12 biturbo, ktorý sa už tradične umiestňuje do prémiových vozidiel Mercedesu, či už do Maybachov alebo do AMG modelov. Výkon auta je slušných 630 koní.

Poďme však k tomu najzaujímavejšiemu a to je interiér, ktorý vyzerá ako v prvej triede v lietadle. Sedadlá disponujú masážnymi modulmi s funkciou horúcich kameňov, chladičmi/ohrievačmi na hrnčeky či automatickou výsuvnou stenou pre maximálne súkromie v zadnej časti auta. Nechýbajú obrazovky pre pozeranie multimediálneho obsahu.

ZDROJ | Mercedes-Benz
ZDROJ | Mercedes-Benz

Pozrite siVision Mercedes-Maybach 6 – superluxusný elektromobil budúcnosti

Vyzerá to tak, že nemecký Medveď napratal do modelu G interiér z triedy S. Toto exkluzívne vozidlo bude však limitované 99 kusmi, keďže automobilka neplánuje Mercedes-Maybach G650 Landaulet vyrábať sériovo. Cena zatiaľ oznámená nebola, no ak nepredávate ropu, budete si musieť na toto autíčko našetriť.

Nezabúdajte, že také Gčko treba aj patrične kŕmiť a konkrétne tento model má oficiálnu spotrebu „len“ 17 litrov/100 km.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Pozrite siMercedes-Benz B250e – plne elektrické druhé auto do rodiny

Jedine s čím vás môžem potešiť, sú fotografie tohto krásneho kúsku auta, v ktorom sa spája nemecká elegancia, luxus triedy S a pohodlie aké vám vie poskytnúť iba Mercedes.

ZDROJ | Mercedes-Benz
ZDROJ | Mercedes-Benz
ZDROJ | Mercedes-Benz

ZdrojMercedes

Komentáre k článku