Mercedes G-Code bude poháňať jeho vlastná farba!

Automobilka Mercedes-Benz práve v čínskom Pekingu predstavila skutočne unikátny koncept, ktorý je vo svojej podstate jazdiaci solárny panel. To však v jeho prípade nie je všetko.

Mercedes-Benz G-Code Vision

Novinka, ktorá pôsobí skutočne lákavo, nesie označenie Mercedes-Benz Vision G-Code Concept a predstavuje kombináciu SUV a športového kupé. Práve preto Mercedes svoju víziu označil ako SUC (Sport Utility Coupe). Okrem toho, že tento unikátny koncept predstavuje podľa Mercedesu koncept z Ázie pre Áziu a dizajnéri pri jeho vývoji čerpali z moderného životného štýlu plného digitálnych technológii, ktoré sú tak príznačné pre ázijské trhy, ponúkne G-Code vskutku poriadnu dávku technologickej výbavy.

Mercedes-Benz G-Code Vision

Začať môžeme napríklad pri samotnej farbe, ktorú na tomto koncepte nájdete. Vďaka špeciálnemu náteru, ktorý Mercedes označuje ako „multi-voltaic silver“ je v podstate celá jeho karoséria jedným veĺkým solárnym panelom. Okrem toho dokáže G-Code ukladať aj statickú elektrinu, takže elektromotor, ktorý poháňa zadné kolesá bude mať energie viac než dosť. To však zďaleka nie je všetko, keďže koncept má ďalší motor na vodík v prednej časti auta. Iba motory dokážu fungovať nezávisle na sebe, alebo spoločne. Voľba ostane na automatike, alebo vodičovi samotnom.

Mercedes-Benz G-Code Vision

Ešte stále sa vám zdá, že tento koncept má málo technológií? Stačí ak sa pozriete dovnútra a prekvapí vás digitálny priestor ako zo sci-fi filmu. Auto štartujete ako inak smartfónom. Po jeho vložení sa pred vami roztvorí volant a môže sa všetko začať. Za samozrejmosť je v prípade podobného konceptu možné považovať plnohodnotnú výbavu asistenčných systémov, vrátane skenerov, 3D kamier a iných vychytávok. Ešte stále nemáte dosť? Čo potom poviete na sedačky, ktoré sú vybavené „telovým skenerom“? Po usadnutí do nich sa automaticky prispôsobia vášmu telu. Nechýba ani masážna funkcia, ktorá je navyše dostupná pre každého cestujúceho samostatne.

Mercedes-Benz G-Code Vision

Bohužiaľ nie je známe či sa tento technológiami prešpikovaný koncept objaví aj v sériovej výrobe. Isté však je minimálne to, že množstvo technológií z neho sa objaví v budúcich modeloch značky Mercedes-Benz.

Foto: Mercedes-Benz

Komentáre k článku