Mercedes-Benz vany prechádzajú na elektrinu

ZDROJ | Daimler

Mercedes-Benz nepostupuje v elektromobilite tak rýchlo ako konkurencia, no keď už niečo oznámi, stojí to za to. Najnovšie táto automobilka zo Stuttgartu priblížila nové modely vanov na elektrický pohon.

Prvým modelom je elektrický Mercedes-Benz eVito, ktorý sa začne predávať už túto jeseň rovno po septembrovom autosalóne IAA Commercial Vehicles show v Hannoveri. eVito je určený do mesta ako úžitkové vozidlo na prepravu osôb či tovaru.

K dispozícii bude v dvoch rozmeroch – 513 centimetrov a 536 centimetrov. Vozidlo zvládne prevážať náklad o hmotnosti 1 072 kilogramov. 41 kWh batéria zabezpečí výkon 112 konských síl s maximálnou rýchlosťou 80 km/h alebo 120 km/h v závislosti od konfigurácie.

Čo sa týka dojazdu, Mercedes-Benz eVito má papierový dojazd iba 150 kilometrov a nabíjanie trvá 6 hodín.

ZDROJ | Daimler

Pozrite siMercedes-Benz má elektrickú dodávku eVito, príde aj eSprinter a eCitan

Druhý model, Mercedes-Benz eSprinter by sa mal začať predávať na jar 2019. K dispozícii bude v dvoch konfiguráciách – s 41 kWh batériou a dojazdom 115 kilometrov alebo 55 kWh batériou a dojazdom 150 kilometrov. Plné nabitie prebehne za 6 alebo 8 hodín alebo 80 % batérie sa nabije za 45 minút cez DC rýchlonabíjačku.

Nové portfólio modelov umožní zákazníkom si vybrať ten správy model, ktorý bude vyhovovať ich potrebám. Ako pomoc pri výbere bude slúžiť aplikácia eDrive Ready, v rámci ktorej okrem konfigurácie dostanete podporu pre nabíjaciu infraštruktúru či aktualizácie siete vozidiel.

Elektrické vany Mercedes-Benz si už našli aj prvých zákazníkov. 100 kusov nakupuje logistická spoločnosť Hermes Germany a 100 kusov pôjde pre Amazon Logistics.

ZDROJ | Daimler

Pozrite siElektrický Mercedes-Benz EQA sa predvádza na sicílskych cestách

Nemecká automobilka ponúka k autám aj službu Mercedes PRO, ktorá sa bude starať o servis, analýzu, spotrebu elektrickej energie a komunikáciu medzi šoférmi a manažmentom. Cez smartfón sa zároveň dá skontrolovať, či sú dvere a okná zavreté.

Okrem dvoch modelov eVito a eSprinter, plánuje Mercedes neskôr uviesť na trh aj menší model eCitan. Mercedes tiež plánuje koncept Sprinter F-Cell, ktorý bude kombinovať palivové články a elektrickú batériu v rámci plug-in hybrid konfigurácie. Výkon takéhoto modelu má byť až 197 koní a sľubovaný dojazd 300 kilometrov s možnosťou rozšíriť dojazd na 530 kilometrov.

ZDROJ | Daimler

ZdrojDaimler,Mercedes-Benz

Komentáre k článku