Mercedes-Benz triedy S jazdí takmer úplne sám! Pozrite si naše video

Testovali sme najnovší Mercedes-Benz triedy S s plnou technologickou výbavou. To, čo S-ko dokáže vás posadí na zadok. Reže zákruty bez vašej pomoci, prispôsobí sa rýchlostným limitom a vlastne… kľudne stačí na trase z Bratislavy do Košíc len držať volant (aj to nie stále!).

Presne tak, ako píšeme jazdí nový Mercedes-Benz triedy S. O tom, že ide o jednu z najkomfortnejších limuzín na našich cestách vás presviedčať nemusím. Vlajková loď výrobcu je presne taká, ako má byť. Mimoriadne luxusná, mimoriadne komfortná a plná najnovších technológií.

Nás v redakcii opäť zaujímali najmä technológie, ktoré S-ko po facelifte približujú autonómnym autám budúcnosti najviac, zo všetkého, čo sme doteraz testovali. Okrem mnohých asistenčných a bezpečnostných systémov, ktoré už viac-menej poznáme je tu dvojica, ktorá robí z jazdy absolútnu pohodu. Prečo?

Pozrite siMercedes-Benz novej Triedy S poskytne inteligentné jazdenie ďalšej úrovne

Už nemusíte sledovať rýchlostné limity a prispôsobovať im rýchlosť. Vďaka Asistentovi dopravného značenia s možnosťou prevzatia rýchlostného limitu, S-ko dokáže nielen prečítať rýchlostné značky, ale podľa nich automaticky nastaví rýchlosť a dodržiava ju. Funguje to až tak dokonale, že ak auto vie, že bude vchádzať do obce, tak už dostatočne skoro spomaľuje, aby ste v obci dodržali rýchlostný limit – teda funkcia je prepojená aj s navigáciou.

Z čoho by ste, rovnako ako my, padli určite na zadok, je Asistent pre úpravu rýchlosti s možnosťou optimal. DYNAMIC SELECT. Jednoducho, nové S-ko pozná cestu pred vami a automaticky prispôsobuje rýchlosť križovatkám, kruhovým objazdom a podobným udalostiam na ceste. To znamená, že ak si napríklad v Bratislave sadnete za volant, kľudne prejdete do Košíc len s tým, že držíte volant – nepridávate plyn, neuberáte ani v zákrutách – všetko robí auto za vás.

Ale nečítajte, pozerajte, čo sme s novým Mercedes-Benz S400d zažili.

https://youtu.be/0tCCzWuwgRs

Komentáre k článku