Mercedes-Benz eSprinter prichádza v novej generácii, aj ako sanitné vozidlo

ZDROJ | Mercedes-Benz

Mercedes-Benz vylepšuje svoj plne elektrický model eSprinter. Po novom bude dostupný v troch batériových verziách a konštrukčne prispôsobený na nasadenie do úlohy kuriérskeho vozidla, mikrobusu aj sanitného vozidla.

Mercedes-Benz vo veľkom investuje do kategórie úžitkových vozidiel. V rámci investície vo výške 350 miliónov eur pre túto kategóriu vyvinul platformu elektrickej všestrannosti, vďaka ktorej môže nemecká automobilka zjednodušiť a urýchliť elektrifikáciu rozmernejších modelov.

Najnovším príkladom toho je nová generácia modelu eSprinter, ktorý tvoria tri samostatné moduly umožňujúce jeho zostavenie do rôznych konštrukčných podôb. Nabíjacie komponenty, ktoré sú pre všetky varianty identické, uložili inžinieri do predného modulu.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Batériový modul je umiestnený v stredovej časti, teda v druhom module, ktorý bude dostupný v troch rôznych verziách s rôznymi kapacitami. Presné čísla žiaľ nepoznáme, no aj tá najmenšia kapacita by mala byť „výrazne väčšia“, než súčasná základná verzia s kapacitou 35 kWh.

Pozrite si13 elektrických dodávok už (čoskoro) dostupných na trhu

Samotný elektromotor je uložený na zadnej náprave, ktorú tvorí tretí modul. Vďaka tejto modulárnej platforme uvidíme na cestách nový eSprinter v rôznych podobách vrátane sanitnej verzie a verzie na prepravu potravín.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Nová generácia bude okrem Európy v predaji aj v Kanade a Spojených štátoch, kde sa bude aj čiastočne vyrábať. Presný dátum jej vydania novej generácie však zatiaľ nepoznáme.

ZdrojDaimler

Komentáre k článku