Mercedes-Benz EQ Silver Arrow – ďalší drahokam na baterky?

ZDROJ | Mercedes-Benz

Monterey Car Week v kalifonskom Pebble Beach je špeciálny motoristický týždeň plný zábavy, súťaží a hlavne automobilových vychytávok. Tohtoročné podujatie skončilo v nedeľu.

Aj keď je zrejme práve Tesla synonymom pre elektrické vozidlo (EV), ani iné, zavedené značky, nemienia ostať pozadu a v čoraz kratších intervaloch nám ukazujú svoje vlastné predstavy o budúcnosti elektromobility. Potešujúcou informáciou pre nich bolo nedávne zistenie, že Európa sa, s výnimkou Holandska a Nórska, už nabažila Tesly a teraz čaká na EV od tradičných koncernov.

ZDROJ | Engadget

Kto tradičnejší ako Mercedes-Benz môže byť? Počas auto show na Pebble Beach ukázala táto spoločnosť športový automobil EQ Silver Arrow,  ktorý zaujímavo spája retro dizajn v kombinácii so súčasnými (a budúcimi) technológiami. Dizajnom sa automobil inšpiroval modelom W125 z roku 1937, ktorý až do minulého roku držal rýchlostný rekord na verejných komunikáciách. Na diaľnici v Nemecku dosiahol totiž úžasnú rýchlosť 432,7 km/h.

https://youtu.be/A1L3FU-qRHA

Pozrite siNajrýchlejší elektromobil je Miss R, vďaka špeciálnej chladiacej kvapaline

Automobil má batériu s výkonom 80 kW, ktorý postačuje na dojazd 400 km. Motor má výkon parádnych 550 kW! Automobil je pripravený na bezkontaktné nabíjanie počas jazdy vďaka zabudovaným indukčným pásom na ceste.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Strieborný šíp je vyrobený z uhlíkových vlákien, v kabíne nájdeme leštený hliník či orechové drevo. Sedadlo vodiča je z kože, potrebné údaje mu poskytnú dva displeje, jeden na volante a druhý panoramatický s dotykovou obrazovkou. Displej na volante umožňuje prepínať jazdné režimy Comfort Sport a Sport+, ale si aj zvoliť zvuk, ktorý bude tento automobil vydávať, napríklad zvuk F1, alebo 8-valcového motora.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Obraz okolia sa premieta na veľký širokouhlý displej. Ten sa bude dať využiť vďaka virtuálnej realite na preteky s virtuálnym súperom, ale obsahuje aj jazdného trénera Virtual Race Coach, ktorý vie vodičovi poradiť aj počas šoférovania.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Pozrite siElektromobil v servise? Toto sa deje pred opravou Hyundai IONIQ Electric

Ako to už pri konceptoch býva, zrejme sa ani tento nádherný model nikdy nedostane do sériovej výroby. Celkom určite sa však veľká väčšina použitej technológie využije v iných modeloch automobilky a ich nový modelový rad EQ EV bude poskytovať naozajstný požitok pri cestovaní. Tie by sa mali už od budúceho roka začať sériovo vyrábať. Ako prvý má prísť SUV EQC, potom hatchback EQA a napokon dorazí sedan EQS.

 

ZdrojEngadget

Komentáre k článku