Mercedes-Benz a NVIDIA spájajú svoje sily pri vývoji inteligentnejších áut

Mercedes-Benz plánuje v spolupráci so spoločnosťou NVIDIA výrazne zmodernizovať svoj prístup k vývoju hardvéru a softvéru pre svoje vozidlá. Budúce modely sa budú technologicky v mnohom podobať na prístup, ktorý do sveta automobilov priniesla Tesla.

Od roku 2024 bude do všetkých nových modelov značky Mercedes-Benz integrovaná nová technologická architektúra vytvorená spoločnosťou NVIDIA založená na jej platforme DRIVE. Nová architektúra prinesie na jednej strane výrazne jednoduchšiu zostavu hardvéru a na druhej strane autonómny softvér, ktorý bude môcť automobilka neustále vylepšovať vzdialenými aktualizáciami.

Budúce modely Mercedes-Benz ponúknu autonómnu jazdu 2. až 4. úrovne s možnosťou neustáleho skvalitňovania ich jazdných schopností a databázy ciest. Majitelia si budú môcť do svojich áut dokupovať nové funkcie a predplatné služby aj bez návštevy servisu alebo predajne značky.

RECENZIAMercedes-Benz A250 e – Keď má konečne plug-in hybrid zmysel

V podstate identický prístup stanovila k svojim vozidlám už od úplného začiatku aj americká automobilka Tesla, ktorá sa vďaka tomuto prístupu viac podobá na softvérovú spoločnosť z oblasti Silicon Valley, než na konvenčnú automobilku.

ZDROJ | NVIDIA

Mercedes-Benz pre svoje budúce modely siahne po čipsete NVIDIA Orin postavenom na nedávno predstavenej architektúre NVIDIA Ampere. Spoločnosti obohatia čipset o strojové učenie a technológiu autonómnej jazdy, ktorú plánujú spoločne zlepšovať v rámci infraštruktúry NVIDIA DRIVE.

Pozrite sieCitaro G – kĺbový plne elektrický autobus z dielne Mercedes-Benz

Prípravou budúcej generácie modelov značky na predplatné služby si Mercedes-Benz zároveň zabezpečí ďalší zdroj príjmov. Budúci majitelia si tak teoreticky budú môcť okrem ďalších funkcií priamo od automobilky cez infotainment systém predplácať aj navigačné, multimediálne či spravodajské aplikácie, ktoré už dnes využívajú cez smartfón alebo tablet.

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku