Meizu MX6 – prémiová konštrukcia či desať-jadro za ľudovú cenu

ZDROJ | Meizu

Čínsky výrobca Meizu dnes predstavil Meizu MX6. Prekvapí hliníkovým telom tenkým iba 7,25 milimetra, ako aj snímačom, ktorý sa vraj dá porovnať s tým v Samsungu Galaxy S7.

Prvou vecou, ktorú si majiteľ všimne je 5,5-palcový Full HD displej od spoločnosti Sharp. Po vzore novodobých trendov bude panel chrániť zakrivené 2,5D sklo.

Meizu MX63
ZDROJ | Meizu

Hardvérová výbava bude obsahovať desať-jadrový procesor od Mediateku s prívlastkom Helio X20. Jednať sa bude o dve jadrá taktované na 2,3 GHz, štyri na 2 GHz a posledné štyri na 1,4 GHz. Sekundovať mu bude grafický čip Mali-T880MP4 a 4 GB pamäte RAM.

Pozrite siMeizu Gravity – reproduktor, ktorý sa vznáša vo vzduchu

Zadná kamera má ponúknuť skvelé fotografie, ktoré by sa údajne mali dať porovnať s tými zo Samsungu Galaxy S7. Postarať sa o to má snímač od Sony s 1.4 µm veľkosťou a svetelnosťou f/2.0. Dopomáhať má fázová detekcia automatického zaostrenia a dvojfarebným bleskom, aký dnes môžeme vidieť už takmer v každej vlajkovej lodi.

Meizu MX6
ZDROJ | Meizu

Z ďalšej výbavy smartfón ponúkne 32 GB vnútorného priestoru, ktorý však nebude možné rozšíriť. Nebude chýbať 5-megapixelová selfie kamera či 3 060 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania.

Meizu MX6 bude fungovať na nadstavbe Flyme, pôjde však o verziu Android Marshmallow.

Meizu MX62
ZDROJ | Meizu

Pre nežnejšie polovičky bude hlavne zlatá farba, muži si budú môcť vybrať medzi striebornou či šedou.

Prvým trhom, na ktorý smartfón dorazí bude logicky Čína, a to za cenu príjemných 299 dolárov. Prví kupci dostanú ten svoj už 30. júla.

 

 

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku