Meizu M5c – jednoduchosť v pestrých farbách pre mladých

ZDROJ | Meizu

Mládež a, pravdepodobne, najmä nežné pohlavie môže zbystriť pozornosť na ďalší nový smartfón z dielne čínskeho Meizu. Predstavený bol Meizu M5c v pestrých farbách.

https://www.youtube.com/watch?v=ECle_ph496o

Novinka je nositeľkou DNA a štýlu radu M smartfónov Meizu. Prvé, čím púta pozornosť, je ponuka piatich farebných variantov. Okrem čierneho a zlatého sa núka i modrý, červený a ružový. Túto farebnú variabilitu isto ocenia dámy. Ak sa budú vedieť rozhodnúť, ktorú farbu si vybrať. :)

ZDROJ | Meizu

5-palcový HD displej je vsadený do elegantne a funkcionalisticky tvarovaného tela z polykarbonátu veľkosti 144 x 70,5 x 8,3 mm s hmotnosťou 135 g. V jeho útrobách sa ukrýva 4-jadrový procesor MT6737 frekvencie 1,3 GHz s grafikou Mali-T720.

ZDROJ | Meizu

Meizu využíva na chod svojich smartfónov operačný systém Flyme, ktorý je v Meizu M5c v najnovšej verzii 6. Pamäte sú veľkosti 2 GB, resp 16 GB (RAM/ROM) a o dostatok energie sa stará pomerne silná batéria kapacity 3 000 mAh.

ZDROJ | Meizu

Meizu M5c dostal do vienka hlavný fotoaparát s 8 Mpx snímačom, nad ktorým je 4-prvková optika s clonou f/2,0. Na prisvetlenie poslúži Dual-tone LED blesk. Predná 5 Mpx web kamera má viaceré funkcie, vylepšujúce selfie.

ZDROJ | Meizu

O podpore LTE, ako aj Dual SIM a prítomnosti Wi-Fi a Bluetooth nie je potrebné polemizovať, nakoľko smartfónu nechýbajú. Rovnako, ako pre mnohé Meizu smartfóny tlačidlo mBack pod displejom, hoci v tomto prípade bez čítačky odtlačkov prstov.

ZDROJ | Meizu

Dátum uvedenia na trh a ani cenu výrobca zatiaľ oficiálne neoznámil. Či sa internetom šírená informácia o cene pod 275 $, či sa potvrdí, uvidíme neskôr.

ZdrojMeizu,Meizu - Twitter

Komentáre k článku