Meizu konečne našlo v novom M2 note miesto aj pre microSD karty

Meizu M2 note

Spoločnosť Meizu dnes oficiálne predstavila svoj nový model, ktorý nesie označenie M2 note. Ako istotne správne predpokladáte jedná sa o nástupcu obľúbeného modelu M1 note. Zmien však nie je veľa a „dvojku“ je tak možné označiť skôr za evolúciu predchádzajúceho modelu.

Meizu M2 note

POZRITE SI: Ako by vyzeral iPhone 5C s 5,5“ displejom? Presne takto!

Základom bude rovnaký a kvalitný 5,5“ displej IGZO od spoločnosti SHARP, ktorý ponúkne Full HD rozlíšenie. Vďaka tejto technológii ponúkne kontrastný pomer 1 000:1 a jas 450 nitov.

Na displeji sa bude zobrazovať známa grafická nadstavba Flyme OS 4, ktorý na nepoznanie zmení základný Android 5.1 Lollipop. O jeho pohon sa postará osemjadrový procesor MediaTek MT6753 s taktom 1,3 GHz, ktorý bude mať k dispozícii grafickú kartu Mali T720 MP3 a 3 GB operačnej pamäte.

Meizu M2 note

POZRITE SI: VIDEO: Rozbalili sme Meizu M1 Note. Prekvapil nás!

Meizu M2 note bude v predaji vo verzii so 16 GB, alebo 32 GB integrovanej pamäte. Meizu však konečne pochopilo potrebu slotu pre microSD karty, ktorý v novinke nájdete. Podpora kariet končí na hranici 128 GB, čo by malo postačovať aj náročnejším používateľom.

Navyše slot pre microSD kartu je možné využiť aj pre umiestnenie druhej SIM karty a urobiť tak z Meizu M2 note Dual SIM smartfón s podporou LTE na oboch kartách.

Meizu M2 note

POZRITE SI: RECENZIA Meizu M1 Note: jablkofilný phablet za 219 €

To sa bude určite hodiť, keďže novinka disponuje globálnou podporou LTE, ktorá dopĺňa všetky potrebné možnosti dátového pripojenia. Kapacita integrovanej batérie bohužiaľ klesla z pôvodných 3 140 mAh na súčasných 3 100 mAh.

Meizu M2 note

Integrovaný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 13 Mpx a svetelnosť F/2,2. Okrem neho na smartfóne nechýba ani webkamera, ktorá má rozlíšenie 5 Mpx a ponúkne svetelnosť F/2,0.

POZRITE SI: Vyhrajte Meizu MX3, stačí vyplniť súťažnú anketu

Podobne ako v prípade predchádzajúceho modelu bude hlavným lákadlom cena, ktorá po prepočte činí 119 €. Samozrejme oficiálna cena na slovenskom trhu bude o niečo vyššia, ale aj tak predpokladáme viac ako konkurencieschopnú sumu.

Meizu M2 note

Zdroj a foto: Meizu

Komentáre k článku