Meitu T8 – selfie smartfón pre selfie maniakov

ZDROJ | Meitu

Meitu je jedna z najlepších čínskych aplikácií určených pre tvorbu selfie. Firma sa však rozhodla vydať aj smartfón určený práve pre tento trend. Privítajte Meitu T8.

Meitu je aplikácia, ktorá vás po odfotení selfie upraví pomocou efektov tak, že vyzeráte na fotke krásne a dokonale.

Pre fanúšikov selfie však vznikol aj smartfón Meitu T8, ktorý ponúka 12 Mpx fotoaparát s autofókusom a Sony IMX362 dual pixel senzorom. Rovnaký senzor používa napríklad aj fotoaparát v smartfóne Xiaomi Redmi Pro 2.

Pozrite sivivo V5 s 20 Mpx web kamerou pre selfie maniakov

Smartfón má pochopiteľne zabudovaný „skrášľovací“ softvér, no vývojári sľubujú aj istú formu umelej inteligencie, ktorá by sa mala postarať o rozpoznávanie tváre. Inteligencia by mala vedieť určiť pohlavie, približný vek, farbu pleti či iné znaky, aby aplikácia vedela využiť efekty na úpravu tváre.

Umelá inteligencia by mala byť exkluzívna pre Meitu T8 a v samotnej aplikácii by sa nachádzať nemala. Smartfón okrem skrášľovacieho softvéru ponúkne aj zaujímavé štýlové filtre.

Z ostatných špecifikácií bude mať T8 2,3 GHz MediaTek procesor a modifikovaný operačný systém Android Marshmallow. Batéria má kapacitu 3 580 mAh s podporou rýchlo-nabíjania.

Pozrite siXiaomi Mi TV 4 je prvý modulárny televízor na svete s hrúbkou len 4,9 mm

Dizajnovo na tom smartfón tiež nie je najhoršie. Celo-kovové telo s netradičným tvarom by malo smartfón odlíšiť od ostatných čínskych smartfónov. Zadný fotoaparát má navyše zaujímavý veľký objektív. AMOLED displej má 5,2″ a zadný fotoaparát má 21 Mpx, takže ani ten sa nemá za čo hanbiť.

Vo vnútri nájdete 4 GB RAM a solídne 128 GB úložisko. Cena je 3 299 RMB, čo je približne 454 eur. Kúpiť sa dá už teraz cez čínske retail obchody.

Čo si myslíte o Meitu T8 vy? Kúpili by ste si tento unikátny selfie smartfón? Cenovo ani dizajnovo na tom nie je najhoršie a v dnešnej selfie dobe sa zdá, že kvalitné fotky jedla, krajín a seba sú to najdôležitejšie, čo pri výbere smartfónu rozhoduje o kúpe.

ZdrojMashable,Meitu

Komentáre k článku