Mega Drive Mini – tento rok sa môžeme tešiť na ďalší návrat retro konzoly

ZDROJ | Sega

Retro konzoly sú v móde. Po Nintendo Classic Mini či PocketSprite prichádza Sega s ďalším kúskom z minulého storočia. Privítajte Mega Drive Mini.

Počas podujatia Sega Fes 2018, spoločnosť predstavila miniatúrnu verziu legendárnej konzoly Mega Drive, ktorá by sa na trh mala dostať v priebehu tohto roku. Pôvodná konzola Sega Mega Drive bola predávaná v Japonsku od roku 1988 a v USA od roku 1989. Celkovo predala viac ako 30 miliónov kusov celosvetovo.

Okrem tohto oznámenia sa spoločnosť Sega pochválila, že majitelia konzoly Nintendo Switch sa môžu tešiť na 15 klasických hier, ktoré by mali byť dostupné už toto leto. Medzi 16-bitovými klasikami by nemali chýbať kúsky ako Sonic the Hedgehog, Phantasy Star či Thunder Force 4.

Pozrite siZNAČKY | Nintendo – herný gigant z Japonska zabáva už 127 rokov

Späť ale ku konzole Mega Drive Mini, ktorá svojim vydaním oslávi tohtoročné 30. výročie spoločnosti. Uvidíme, akých hier sa na novej konzole dočkáme, pravdepodobne však systém bude fungovať na rovnakom princípe ako predchádzajúce konzoly, ktoré mali v sebe predinštalované hry.

Na legendárne cartridge tak zabudnite. Konzola ponúka takmer rovnaký dizajn ako originálny predchodca, len s tým rozdielom, že je menší.

https://www.youtube.com/watch?v=NPnCBe0cLos

Pozrite siPocketSprite – legendárny Game Boy ako prívesok na kľúče

Konzola bude zo začiatku dostupné len pre japonský trh, no neskôr sa jej hádam dočkáme aj u nás. Pri predstavení sa spomenul japonský trh s tým, že na americký a ostatné trhy by sa mala konzola dostať neskôr v tomto roku.

Cena, ani dostupné hry zatiaľ oznámené neboli, tak si ešte budeme musieť počkať. Veríme, že nebude chýbať Sonic či Crazy Taxi.

Ak by ste si chceli zahrať legendárne herné kúsky od Sega, no nechcete čakať na konzolu, množstvo z pôvodných hier nájdete zadarmo v obchodoch pre Android a iOS smartfóny. Okrem legendárneho Sonic the Hedgehog, nechýba Crazy Taxi, Comix Zone, Altered Beast či Kid Chameleon.

ZdrojPolygon,The Verge

Komentáre k článku