Meem váš smartfón nielen nabije, ale aj zazálohuje

ZDROJ | meemmemory

Ak má kábel stáť až 80 USD, mal by vedieť niečo viac, ako len nabiť váš smartfón. Našťastie nový kábel Meem skutočne niečo viac vie.

https://youtu.be/CfJadfTjt0c

Meem totiž okrem toho, že doplní energiu do vášho smartfónu zálohuje aj súbory, ktoré máte vo svojom smartfóne uložené. Ak si následne kúpite nový smartfón, uložené údaje môžete do neho veľmi jednoducho preniesť.

Meem 04
ZDROJ | meemmemory

To, že Meem je viac, ako len obyčajný kábel prezrádza aj pomerne hrubá časť, ktorá sa nachádza priamo za Lightning, alebo micro USB konektorom.

Kábel s micro USB konektorom vás bude stáť 59,99 USD a ponúkne 16 GB úložného priestoru, kým verzia pre iPhony s Lightning konektorom ponúkne 32 GB. Jeho cena je však vyššia, konkrétne stoji 79,99 USD.

Meem 02
ZDROJ | meemmemory

V momente keď kábel zapojíte do smartfónu prvýkrát, požiada vás o stiahnutie aplikácie, ktorá je dostupná zadarmo. Údaje uložené v kábli sú potom chránené pomocou štvormiestneho PIN kódu.

Samozrejme môžete pomocou aplikácie vo vašom smartfóne nastavovať, čo všetko sa má zálohovať a tiež vymazávať staršie zálohy.

Meem 01
ZDROJ | meemmemory

Meem teda vyzerá, ako celkom vydarený nápad, má však drobné nevýhody. Jednou je určite obmedzená kapacita a nemožnosť jej rozšírenia. Tou druhou nemožnosť prenosu dát naprieč platformami.

Ale inak sa môže celkom hodiť, najmä ak patríte k používateľom, ktorí neholdujú cloudovým službám.

Zdrojmeemmemory

Komentáre k článku