McIntosh ohlásil MCT500 – nový SACD / CD transport

ZDROJ | McIntosh

Predaj hudobných CD (SACD, audio DVD) je síce možno za zenitom, za čo sú zodpovedné streamovacie hudobné služby a množstvo digitálnych formátov, ktoré sa šíria na iných pamäťových a komunikačných platformách ako lesný požiar, ale hudobní fanúšikovia sa bez kvalitného diskového prehrávača nezaobídu.

Pozrite siZdatný krásavec – McIntosh uvádza výkonový zosilňovač MC611

Zvlášť, keď dnešné SACD a CD prehrávače majú podstatne širší arzenál výbavy, ako tie spred niekoľkých rokov. O novom SACD/CD transporte McIntosh MCT500 to platí v plnom rozsahu. Model MCT500 je uložený v skrinke klasického štýlu McIntosh s lešteným šasi z nehrdzavejúcej ocele, s predným panelom z čierneho skla, zeleno podsvieteným logom a hliníkovými okrajmi.

ZDROJ | McIntosh

Pod zásuvkou na disky je umiestnený zeleno fluoreskujúci displej a po oboch jeho stranách sú tlačidlá na výber vstupov a ovládanie prehrávača. Na prednom paneli nájdeme tiež USB vstup na pohodlné pripojenie flash pamätí.

Pozrite siMcIntosh MA9000 – stereo expert pre náročných

Na zadnom paneli sú zas umiestnené digitálne výstupy – optický a koaxiálny, analógový XLR a proprietárny výstup McIntosh MCT. Pre prehrávanie SACD je potrebné pripojiť proprietárny MCT výstup MCT500 (prostredníctvom dodaného kábla) k produktu McIntosh s MCT vstupom. Týka sa to predzosilňovačov D1100, C52, C2600, C47 a D150, integrovaných zosilňovačov MA9000, MA8900, MA7200, MA5300, alebo prijímača MAC7200.

HD audio z diskov, aj flash pamätí

Keď je MCT500 pripojený k jednému z týchto zariadení, môže prehrávať zvuk v kvalite HD audio z diskov SACD. Cez pripojenie MCT je možné prehrávať aj bežné disky CD.

ZDROJ | McIntosh

Okrem prehrávania diskov SACD, CD, CD-R / RW a DVD-R má MCT500 na prednom paneli vstup USB na pripojenie externých pamäťových médií.

Oproti svojmu predchodcovi MCT450 dokáže MCT500 prehrávať väčšinu populárnych digitálnych formátov súborov – ako AAC, AIFF, ALAC, DSD (až do DSD128), FLAC, MP3, WAV (až 24 bitov / 192 kHz) alebo DVD dátových diskov a USB flash diskov.

Pozrite siMcIntosh RS100 – malý, výkonný a navyše bezdrôtový

Dvojitý laserový optický snímač zabezpečuje optimálne čítanie disku. Zvukové dáta disku sa čítajú dvojnásobkom bežnej rýchlosti, čo zabezpečuje lepšie sledovanie stopy a spracovanie korekcie chýb.

Integrácia s ďalšími komponentmi McIntosh je možná prostredníctvom portov na ovládanie napájania, dátového vstupu a vstupu na vyvedenie diaľkového IR ovládania.  Všetky tieto konektory sú umiestnené na zadnej strane prístroja.

Nový SACD/CD transport MCT500 bude na slovenskom trhu stáť približne 5 400 EUR s DPH a do predaja by sa mal podľa informácií distribútora, spoločnosti BIS audio, dostať čo nevidieť. Cena v tomto prípade zodpovedá high-end segmentu, legendárnej značke, aj kvalite.

 

ZdrojMcIntosh

Komentáre k článku