McIntosh MHA50 – slúchadlový zosilňovač s bonusom

ZDROJ | McIntosh

Odštartovali to walkmany a MP3 prehrávače v 90-tych rokoch minulého storočia, no smartfóny s veľkým pamäťovým úložiskom to „zabetónovali“ do mainstreamu. Dnes väčšina z nás nosí vo vrecku, ak nie celú svoju hudobnú knižnicu, tak aspoň výber tých najobľúbenejších skladieb.

Pozrite siMcIntosh oslavuje 70. výročie elektrónkovou parádou

Posluch cez pár slúchadiel, alebo bezdrôtový reproduktor je síce pohodlný, ale kvalita obvykle nie je na špičkovej úrovni. Limitujúcim faktorom býva výbava samotného prenosného zariadenia – notebooku, smartfónu, alebo tabletu.

Ručný prenosný dekódovací zosilňovač McIntosh MHA50 však môže hudobný zážitok na cestách, alebo kdekoľvek, kde ako prehrávač používate napríklad smartfón, pozdvihnúť na úplne novú kvalitatívnu úroveň.

ZDROJ | McIntosh

Výrobca pri uvedení MHA50 použil marketingový slogan „Vaše slúchadlá sa vám poďakujú!“, ale budete to skôr vy, kto sa z nových hudobných zážitkov poteší.

Dizajn McIntosh v malom

Pri zariadení, ktoré je veľkosťou porovnateľné s bežným smartfónom je zdanlivo nemožné použiť ikonické dizajnové prvky, ktorými McIntosh vybavuje svoje kultové zosilňovače a ďalšie komponenty. Ale tento kompaktný slúchadlový zosilňovač s integrovaným D/A prevodníkom napriek tomu niektoré z týchto prvkov zdedil.

ZDROJ | McIntosh

Čierny sklenený predný panel obsahuje dotykový ovládač hlasitosti, ktorého veľkosť a formu inšpirujú klasické ovládacie gombíky, aké nájdeme na zosilňovačoch McInosh. Puzdro zariadenia je vyrobené z odolného extrudovaného hliníka, ktorý tiež zabezpečí tienenie obvodov proti elektromagnetickému  rušeniu a pomáha tak blokovať vonkajšie interferencie.

Keď chýbajú modro podsvietené wattmetre, aké nájdeme na mnohých zosilňovačoch McIntosh, výrobca použil svoju typickú modrú aspoň na spodnej časti pozdra, kde sa nachádzajú aj USB porty pre notebooky, zariadenia Apple a Android kompatibilné s technológiou On-The-Go USB. Modrá je aj horná časť krytu s prepínačmi a konektorom pre slúchadlá.

Pozrite siNovinky McIntosh: SACD/CD prehrávač MCD600 a streamer MS500

V krabici sú pribalené štyri USB káble –  nabíjací kábel USB-A pre zariadenia Apple, kábel USB micro-B /USB micro-B pre zariadenia Android, kábel USB micro-B na USB-C OTG a kábel USB micro-B na USB-A pre počítače Mac a Windows.

K signálnemu zdroju sa však zariadenie môže pripojiť aj bezdrôtovo pomocou technológie Bluetooth 4.1 s podporou aptX. Aj pri bezkáblovom prenose tak získate najvyššiu možnú kvalitu zvuku.

HD audio do vrecka

Audio signál je z MHA50 vyvedený cez pozlátený 3,5 mm konektor, na ktorý môžete pripojiť svoje slúchadlá. Namiesto nich je tiež možné pripojiť dvojicu aktívnych stolných reproduktorov – v tom prípade MHA50 poslúži ako stolný D/A prevodník.

ZDROJ | McIntosh

Samotný D/A prevodník je 32-bitový a dokáže dekódovať hudobné súbory z takmer ľubovoľného digitálneho zdroja. Podporuje súbory hi-res audio vo formátoch 32 bitov/192 kHz, DSD64, DSD128, DXD352.8, DXD384 a asynchrónny zvuk USB. Vďaka tomu získate zvuk vyššej kvality, než pravdepodobne podporuje zdrojové zariadenie.

Frekvenčná odozva 20 Hz až 50 kHz (pre zmenu charakteristiky o +0, -0.5dB), odstup signál/šum 105 dB a harmonické skreslenie do 0,005% jasne naznačujú, že ide o zariadenie audiofilskej kategórie.

Pozrite siKlipsch Heritage – Slúchadlový zosilňovač

Nabíjateľná batéria s kapacitou 3 000 mAh poskytne 6 hodín prehrávania pri bezdrôtovom pripojení cez Bluetooth, takže káblové pripojenie prevádzkovú dobu o čosi predĺži.

MHA50 s dvoma prepínateľnými úrovňami zisku dokáže fungovať so širokou paletou slúchadiel od malých „špuntov“ do uší, až po veľké náhlavné uzavreté slúchadlá pre audiofilov s impedanciami v rozmedzí 8-600 ohmov.

ZDROJ | McIntosh

Proprietárna technológia Headphone Crossfeed Director (HXD), ktorú McIntosh využíva vo svojich špičkových zosilňovačoch, prináša zdokonalenú dimenziu hudby prirodzeným zvukovým spôsobom. V závislosti od preferencií poslucháča sa dá zapnúť, alebo vypnúť.

Slúchadlový zosilňovač s D/A prevodníkom je dodávaný s luxusným koženým puzdrom, spomenutou štvoricou káblov a nástennou nabíjačkou s adaptérom pre USA, Európu a Japonsko. Zariadenie je dostupné na trhu za cenu 840 € s DPH.

ZdrojBIS audio

Komentáre k článku