mBank má novú mobilnú aplikáciu 3.0 aj s Face ID

mBank chce patriť medzi lídrov v bankových mobilných aplikáciách. Svoju aplikáciu počas decembra 2017 aktualizovala na verziu 3.0, ktorá je prehľadnejšia a prináša aj nové funkcionality vrátane Face ID.

mBank nám koncom minulého roka predstavila novú aplikáciu mBank 3.0, ktorá je aktuálne dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Spomeňme, že mBank pôsobí na Slovensku už od roka 2007 a svoju prvú aplikáciu ukázala ešte v roku 2012, vtedy ešte len pre operačný systém Android.

„Už je to desať rokov, čo sme na slovenský bankový trh ako prví priniesli bezpoplatkové služby. Odvtedy prispievame k rozvoju slovenského bankového sektora, kde aktuálne predstavujeme najvyspelejšiu mobilnú aplikáciu, ktorá šetrí klientom čas a prináša maximálnu kontrolu nad ich financiami,“ povedal Robert Chrištof, generálny riaditeľ mBank pre Slovenskú republiku.

Aktuálne má podiel používateľov mobilného bankovníctva v mBank až 55%, čiže viac ako polovica majiteľov mBank účtov k nim pristupuje prostredníctvom mobilného telefónu. Zaujímavé je, že 58% z nich má príjem v domácnosti vyšší ako 800 eur. Mimochodom rozdiely medzi pohlaviami pri využívaní mobilného bankovníctva sú už minimálne, totiž aplikáciu využíva 61% mužov a 48% žien (zo všetkých majiteľov mBank účtov).

Mobilná aplikácia je tak pre mBank veľmi dôležitá. Vo verzii 3.0 sa tvorcovia snažili, aby bolo možné aplikáciu ovládať jednou rukou. Menu novej aplikácie je tak usporiadané lineárne.

Novinkou mobilnej aplikácie mBank 3.0 je aj úplne nové prostredie, ktoré je už na pohľad prehľadnejšie a ponúkne moderný vzhľad. Už po prihlásení sa do aplikácie máte vizuálne dokonalý prehľad o stave na účte a posledných transakciách. Výhodou je tiež možnosť sledovať výdavky konkrétneho mesiaca, pričom sa tieto výdavky porovnávajú s predchádzajúcim obdobím.

Výdavky je možné aj triediť, a tak viete na čo konkrétne ste peniaze z účtu minuli. Väčšina platieb je zatriedená úplne automaticky, samozrejme si môžete výdavky a ich zatriedenie upraviť aj dodatočne sami.

Jednoduchšie je aj vytváranie platieb, kde nechýba možnosť odosielania peňazí na telefónne číslo. K dispozícii sú aj QR platby. Na naše prekvapenie však úplne chýba IBAN skener prípadne čítačka čiarových kódov, ktoré sa stále často používajú na poštových poukazoch.

Výhodou je aj možnosť vytvoriť si šablóny najpoužívanejších platieb, ktoré ihneď vidíte pri zadávaní platieb v prehľadnom menu.

Pozrite siHľadá sa TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA roka 2017

Zaujímavou funkciou sú aj push notifikácie, kedy aplikácia oznamuje pohyby na účte. Aktivácia platobnej karty je tiež jednoduchšia, stačí si totiž platobnú kartu pri iOS verzii aplikácie odfotografovať. Ak máte OS Android, tak musíte číslo karty zadať do aplikácie.

Jednou z najväčších inovácií je však jednoduchšia aktivácia aplikácie a najmä možnosť pristupovať do aplikácie okrem odtlačkov prstov (aj pre OS Android) i prostredníctvom funkcie Face ID, ktorú nájdete v najnovšom smartfóne Apple iPhone X. Na fotografii nižšie vidíte aj novú funkciu pre zobrazenie zostatku na účte bez nutnosti prihlásenia sa do aplikácie.

Nám však chýbalo množstvo funkcií, ktoré poznáme z konkurenčných aplikácií. Napríklad možnosť výberu hotovosti z bankomatov cez aplikáciu, alebo nastavenie limitov pre internetové platby priamo v aplikácii, či už spomínaný IBAN skener.

mBank však nové funkcionality bude do aplikácie postupne pridávať. V najbližšom období by mala pribudnúť možnosť úpravy už zadanej platby, otvorenie účtu priamo cez aplikáciu či možnosť požiadať zo smartfónu o mPôžičku.

„Prihlásiť sa možno odtlačkom prsta už aj pri Androide, pri systéme iOS je možné využiť aj Face ID. Klienti majú okamžitý prehľad o dianí na účte pomocou push notifikácií. Používateľ má však prístup k najdôležitejším funkciám aj bez nutnosti prihlásiť sa, čo je veľmi praktické,” povedal Lukáš Kiac, produktový manažér mBank.

ZdrojmBank

Komentáre k článku