Maximálna lenivosť alebo inak Honda UNI-CUB

Honda predstavuje mobilný, osobný, dopravný prostriedok pre každého kto má plné zuby chôdze. UNI-CUB  pripomína akúsi robotickú stoličku, ktorú môžete využívať v zamestnaní, doma, alebo na krátke „prechádzky“. Výnikajúci pomocník ako ušetriť zopár krokov, alebo skvelá príležitosť ako nabrať zopár ďalších kíl?

Honda UNI-CUB

Svet bez zodretých podrážok

Iste poznáte ten pocit, keď ste na niečo zabudli a absolútne sa vám nechce postaviť zo stoličky a ísť preto. S Hondou UNI-CUB sú tieto chvíle navždy minulosťou. V sede tak už dôjdete nie len do kuchyne pre jedlo, ale aj do obchodu pre pivo. Teda pokiaľ nenarazíte na schody alebo iné prekážky. To tento drobec ešte nezvládne. Po absolvovaní 6 kilometrovej trasy ste nahraní a musíte to opäť skúsiť po vlastných. UNI-CUBu dôjde „štava“.

Našťastie prístroj funguje len na elektrickú energiu. Na to nadväzuje aj jej výkon. Síce máte pod zadkom motor z Hondy, no nejedná sa o žiadnu mašinu typu CBR600RR. Maximálna rýchlosť dosahuje 6 kilometrov za hodinu, prilbu teda potrebovať nebudete. Celé ovládanie spočíva v prenášaní váhy do strán, čím určujete smer. Unikátna konštrukcia použitých koliečok dovoľuje výbornú manipuláciu aj na malom priestore. Prvé prototypy budú umiestnené v Národnom múzeu techniky, kde inde ako v domácom Japonsku.

Honda UNI-CUB

Foto: Honda

Komentáre k článku