Matrix 4 sa začne nakrúcať začiatkom roku 2020

Uzavretá trilógia ožije. The Matrix 4 bude s pôvodnými hercami v hlavných úlohách.

Začiatkom mesiaca sme vás informovali, že legendárne sci-fi The Matrix dostane k 20. výročiu prvého dielu trilógie darček v podobe Dolby Atmos zvuku a Dolby Vision obrazu. Nie jednému fanúšikovi možno vybehla nostalgická slzička pri spomienke na túto kultovú záležitosť.

ZDROJ | Warner Bros.

Zlou správou však bolo, že The Matrix s Dolby zvukom a obrazom sa bude premietať len v sieti Dolby Cinema v USA. A aj to len do 5. septembra.

Warner Bros. Pictures a Village Roadshow príjemne šokovali oveľa väčšou novinkou. Pôvodne trilógia The Matrix dostane štvrtú časť. Sci-fi, vďaka ktorému všetci túžili po Nokii 8110 a spomalené 3D zábery sa stali modlou veľkých režisérov, naviac príde s takmer kompletným pôvodným obsadením.

Keanu Reeves ako Neo a Carrie-Anne Moss ako Trinity sú pre fanúšikov filmu zrejme tá najlepšia správa. Či modrú a červenú pilulku bude opäť ponúkať Laurence Fishburne zatiaľ nie je známe. Verme však, že to tak bude.

Potvrdené je tiež, že dirigentskú paličku nad štvrtým dielom Matrixu bude držať len Lana Wachowski. A bude riadiť naozaj vo veľkom, keďže je potvrdená ako režisér, spoluautor a koproducent. Nakrúcanie by malo začať na začiatku roku 2020.

ZDROJ | vox.com

Okolo deja sa vynorilo okamžite obrovské množstvo otázok, nakoľko ako si všetci dobre pamätáme, trilógia sa skončilo vytúženým mierom so strojmi. Verme preto, že štvrtý diel nebude príliš nasilu. Núka sa však tiež otázka, prečo sa Lana Wachowski rozhodla pre pokračovanie uzatvorenej kapitoly. „Témy z pôvodnej trilógie sú dnes ešte aktuálnejšie a živšie. Simulované svety a umelá inteligencia dnes v spoločnosti zohrávajú stále dôležitejšiu úlohu. Aktuálna je otázka reality a človeka v nej, Matrix je logickým rozšírením tejto diskusie,“ povedala autorka americký médiám.

 

Zdrojengadget.com,variety.com

Komentáre k článku