Mathman doučí študentov matematiku hravou formou aj v domácej karanténe

ZDROJ | MathLearner

Nie každá škola sa zatiaľ dokázala vysporiadať s výpadkom vo vyučovacom procese, ktorý spôsobila súčasná pandémia. Našťastie však existujú rôzne šikovné aplikácie a webstránky, ktoré klasické sedenie v školskej lavici dokážu aspoň čiastočne vynahradiť. Čo sa týka matematiky, s tou vám pomôže česká aplikácia Mathman.

Len včera sa študenti základných a stredných škôl dočkali definitívneho rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorý povolil konanie maturitných, záverečných, prijímacích a ďalších skúšok v obmedzenom režime. Študenti sa tak môžu začať poctivo pripravovať na skúšky aj v domácej karanténe.

ZDROJ | Green Chameleon (Unsplash)

Pomocnú ruku s doučovaním a prípravou na skúšky z matematiky podáva mobilná aplikácia Mathman, za ktorou stojí študent brnenskej VUT Jan Maloušek. Vďaka podobnosti našich študijných osnov s Českou republikou a vďaka slovenskej lokalizácii aplikácie, je jej obsah vhodný aj pre študentov slovenských základných a stredných škôl.

Na rozdiel od bežných poučiek v učebniciach a v štátnych vzdelávacích portáloch ponúka Mathman vysvetlenie základných matematických princípov hravou a ľahko zrozumiteľnou formou. Študenti sa tak môžu tešiť na interaktívne vysvetlenie učiva a celkovo 1 100 príkladov, na ktorých si svoje vedomosti v aplikácii ľahko overia aj bez stresu zo skúšania.

Silnou motiváciou v postupe cez množstvo príkladov je postupné zvyšovanie úrovne hráča, ale aj interaktívne matematické súboje. Klasické matematické testy sú v aplikácii Mathman pretvorené na súboje s monštrami, ktoré porazia študenti správnymi odpoveďami na príklady.

Do aplikácie aj v období karanténnych opatrení pribúda nový obsah, vďaka čomu majú študenti motiváciu sa k aplikácii z času na čas vrátiť aj po absolvovaní všetkých kurzov. Mathman je navyše dostupný úplne zadarmo a stiahnuť si ho môžete do akéhokoľvek zariadenia s operačným systémom Android od verzie 5.0.

Mathman – matematika testy a teória96%

Veľkosť:
12 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku