Materská spoločnosť Volva kúpila firmu na lietajúce autá

Čínsky výrobca automobilov Geely, ktorý okrem iného vlastní aj švédsku automobilku Volvo, Lotus či Proton, podľa čínskeho denníka South China Morning Post, kúpila americkú spoločnosť Terrafugia. O tej ste mohli počuť už aj na našom webe, kedy sme vás pred pár rokmi informovali o jej snahách postaviť lietajúce auto.

ZDROJ | Terrafugia

Terrafugia TF-X bola prvá idea amerického startupu, ktorý zaujal verejnosť hlavne tým, že dokázal vzlietať i pristávať vertikálne. Tým dokázal predbehnúť aj slovenský unikát, AeroMobil, ktorý na štart a pristátie potrebuje aspoň pristávaciu dráhu.

https://www.youtube.com/watch?v=wHJTZ7k0BXU

Terrafugia TF-X má byť zároveň 4-sedadlový hybrid. Po rokoch ale Terrafugia prišla s iným konceptom, Transition, čo je kombinácia malého športového lietadla a automobilu, ktorý na lietanie vyžadoval pristávaciu dráhu.

https://www.youtube.com/watch?v=rs8oqYU0YT0

Vďaka tejto akvizícii by sme tak mohli vidieť lietajúce auto skôr, ako sa nazdáme. Geely s obrovskými finančnými možnosťami a tímom inžinierov môže dotvoriť myšlienku bostonského startupu omnoho skôr ako Terrafugia osamote.

V určite nie blízkej budúcnosti tak ale nie je vylúčené, že lietajúce auto uvidíme aj s logom Volvo. Chce to ale ešte mnoho rokov vývoja a výskumu.

Oficiálne stanovisko Geely o akvizícii zatiaľ nebolo zverejnené, rovnako ako ani cena.

ZDROJ | Terrafugia

ZdrojSouth China Morning Post,Terrafugia

Komentáre k článku