Materská spoločnosť Volva kúpila firmu na lietajúce autá

ZDROJ | Terrafugia

Čínsky výrobca automobilov Geely, ktorý okrem iného vlastní aj švédsku automobilku Volvo, Lotus či Proton, podľa čínskeho denníka South China Morning Post, kúpila americkú spoločnosť Terrafugia. O tej ste mohli počuť už aj na našom webe, kedy sme vás pred pár rokmi informovali o jej snahách postaviť lietajúce auto.

ZDROJ | Terrafugia

Terrafugia TF-X bola prvá idea amerického startupu, ktorý zaujal verejnosť hlavne tým, že dokázal vzlietať i pristávať vertikálne. Tým dokázal predbehnúť aj slovenský unikát, AeroMobil, ktorý na štart a pristátie potrebuje aspoň pristávaciu dráhu.

https://www.youtube.com/watch?v=wHJTZ7k0BXU

Terrafugia TF-X má byť zároveň 4-sedadlový hybrid. Po rokoch ale Terrafugia prišla s iným konceptom, Transition, čo je kombinácia malého športového lietadla a automobilu, ktorý na lietanie vyžadoval pristávaciu dráhu.

https://www.youtube.com/watch?v=rs8oqYU0YT0

Vďaka tejto akvizícii by sme tak mohli vidieť lietajúce auto skôr, ako sa nazdáme. Geely s obrovskými finančnými možnosťami a tímom inžinierov môže dotvoriť myšlienku bostonského startupu omnoho skôr ako Terrafugia osamote.

V určite nie blízkej budúcnosti tak ale nie je vylúčené, že lietajúce auto uvidíme aj s logom Volvo. Chce to ale ešte mnoho rokov vývoja a výskumu.

Oficiálne stanovisko Geely o akvizícii zatiaľ nebolo zverejnené, rovnako ako ani cena.

ZDROJ | Terrafugia

ZdrojSouth China Morning Post,Terrafugia

Komentáre k článku