Máte radi hádanky? Skúste rozlúštiť Rolls-Royce Wraith Kryptos

ZDROJ | Rolls-Royce

Akoby už pôvodný Rolls-Royce Wraith nepôsobil dosť tajomne, vo verzii Kryptos navyše potrápi hlavy aj tým najväčším fanúšikom hádaniek. Odpoveď, ktorú v sebe ukrýva nový Rolls-Royce Wraith Kryptos, poznajú len dvaja ľudia.

Luxusný Rolls-Royce Wraith dostáva novú, špeciálnu a výrazne limitovanú edíciu Kryptos, ktorá by pokojne mohla byť spojená s marketingom k pripravovanému pokračovaniu filmovej série Matrix. Špeciálna edícia ukrýva vo svojom dizajne tajnú správu, ktorú aktuálne pozná iba Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ automobilky Rolls-Royce a Katrin Lehmann, hlavná dizajnérka tohto kryptografického skvostu.

ZDROJ | Rolls-Royce

Rolls-Royce Wraith Kryptos uzrie svetlo sveta celkovo len v 50 kusoch, v ktorých sa po odomknutí a pod správnym uhlom zjaví kryptografická správa. Kedy a kto ju rozlúšti? Príležitosť na to budú mať iba majitelia vozidla a zároveň používatelia členskej mobilnej aplikácie Whispers od spoločnosti Rolls-Royce.

ZDROJ | Rolls-Royce

Reťazec šifier, ktoré majú napokon majiteľa vozidla doviezť k celej správe, začína už pri ikonickej soške Spirit of Ectasy. Ďalšie v poradí má byť čalúnenie sedadiel v interiéri vozidla. Oficiálna grafika napovedá aj tomu, že hľadať bude treba aj v odraze spätných zrkadiel, hoci v tomto prípade môže ísť iba o návnadu.

ZDROJ | Rolls-Royce

Názov Kryptos vychádza zo starogréčtiny a odkazuje na niečo neviditeľné, skryté a kódované, či dokonca mystické. Šifry sú tu s nami po tisícročia, pričom zachytávajú predstavivosť tých najúžasnejších myslí na svete,“ uviedla dizajnérka automobilu Karin Lehmann.

ZDROJ | Rolls-Royce

Prečo sa renomovaná britská automobilka rozhodla oživiť jeden zo svojich modelov práve pomocou kryptografického dizajnu? Bežní fanúšikovia kryptografických správ zrejme cieľovou skupinou edície Kryptos nebudú. Do úvahy by podľa portálu Mashable mohli spadať milionári, ktorí zbohatli na kryptomenách a ktorým by tak mohol tento dizajnový a filozofický štýl imponovať.

Pozrite siPorsche Taycan 4S
 – Čiernočierna tma!

Špeciálna edícia zatiaľ svoju oficiálnu cenu nemá a nie je ani veľmi pravdepodobné, že by ju automobilka oficiálne oznámila. Pri takomto počte kusov pôjde skôr o priamy predaj so stanovením individuálnych ponúk.

ZdrojRolls-Royce

Komentáre k článku