Máte chuť objavovať nové ostrovy? Pustite sa do hľadania v online hre 1sland

ZDROJ | nada studio

Akčný žáner Battle Royale, v ktorom vyhráva posledný hráč nažive, ovládol videoherný svet. Hru 1sland však jej tvorcovia označujú ako „Paddle royale“. Vyhráva v nej totiž ten, kto ako prvý dopádluje k ukrytému virtuálnemu ostrovu.

Nová mobilná hra 1sland dokazuje, že dnes tak populárny žáner akčných hier je možné pretvoriť do celkom mierumilovnej a pokojnej podoby. Aj v prípade tohto titulu sa proti sebe v hre postavia desiatky hráčov, z ktorých môže vyhrať len jeden. Namiesto výstrelov a výbuchov vás však v hre privíta pokojná hudba, príjemný vizuál a šíre more.

Vašou úlohou v hre je nájsť novovzniknutý ostrov skôr, ako ostatní hráči z celého sveta. Nový ostrov sa v hre objavuje každých šesť hodín a prvý hráč, ktorý k nemu dorazí, ho môže vyzdobiť podľa svojich predstáv. Nájdením ostrova však hra nekončí, hľadať ho môžete aj oddychovým tempom počas celého 6-hodinového okna, kým ostrov opäť nezmení svoju lokalitu.

Na zmenu lokality, resp. vznik nového ostrova vás upozorní push notifikácia, aby ste sa do jeho hľadania mohli pustiť okamžite. Hra vám rovnako pošle notifikáciu aj po tom, čo ostrov nájde prvý hráč. Notifikáciami vás tak hra udržiava v jej dianí aj vo chvíľach, kedy nemáte čas na hranie.

Pozrite siGoogle vás cez smartfón upozorní na blížiace sa zemetrasenie

Na hľadanie ostrova budete mať k dispozícii rôzne nástroje vrátane svetlice, ktorá vám napovie približnú vzdialenosť od ostrova a smer, ktorým by ste sa mali vydať. Virtuálna bója vám zas ukáže, akú vzdialenosť ste od jej vypustenia prešli. Popri tom môžete v mori chytať ryby a zbierať body.

Postupom v hre si môžete kupovať lepšie, krajšie a rýchlejšie lode a aj tie postupne vylepšovať. Medzi lodné doplnky patrí rýchlejší motor, bezdotykové udržiavanie kurzu, rýchlejšia nočná plavba a rozšírený pohľad na more. Rovnako si môžete pomocou virtuálnej meny vylepšovať aj trojicu hľadacích nástrojov.

Hra obsahuje aj vlastnú verziu battle passu, nazvanú paddle pass. Aj v tomto prípade ide o členstvo, ktoré vám po dobu trvania jednej sezóny poskytne rôzne bonusy v podobe získavania dvojnásobku bodov či odomknutia exkluzívnej lode.

Hra 1sland je aktuálne dostupná iba na platforme iOS, ku ktorej sa má však už čoskoro pridať aj Android, PC a Nintendo Swtich.

1sland97%

Veľkosť:
163,8 MB
Platforma:
iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

1sland je zaujímavou mobilnou hrou, ktorá spája napínavé celosvetové pátranie po nových virtuálnych ostrovoch s pokojnou atmosférou, vďaka čomu sa pri hre v konečnom dôsledku zabavíte a zároveň si pri nej aj oddýchnete od reality. Hra je bezplatná a hoci obsahuje aj platné doplnky, kupovať si ich pre maximálny zážitok z hry nemusíte.

Komentáre k článku