Mastercard spustil kalkulačku uhlíkovej stopy

ZDROJ | Mastercard

Záujem ľudí o životné prostredie neklesol ani počas pandémie koronavírusu, práve naopak. Podľa prieskumu sa až o 52 % ľudí zaujíma o vlastný vplyv na udržateľnosť viac ako predtým. Aj preto spustil Mastercard vlastnú uhlíkovú kalkulačku.

Kalkulačka ponúka používateľom prehľad o tom, koľko emisií uhlíka vzniklo v súvislosti s ich nákupmi. Mastercard tiež umožňuje korigovať bankám svoje služby tak, aby boli ekologickejšie. Firmy a spotrebitelia sa tak môžu spolupodieľať na ochrane životného prostredia.

Ľudia majú záujem na tom, aby ich nakupovanie a vernostné odmeny mali pozitívny vplyv na Zem.

Kalkulačka je k dispozícii v rámci globálnej siete Mastercardu, umožňuje bankám upraviť svoje služby s ohľadom na ekologicky zameraných spotrebiteľov, ktorí chcú podrobnejšie informácie o svojich nákupoch. Poskytuje informácie a dáta o dopadoch nákupných rozhodnutí, umožňuje teda ľuďom priamo sa podieľať na ochrane životného prostredia.

ZDROJ | Mastercard

Výpočty je okrem toho možné dopĺňať o zrozumiteľné príklady (napr. počet stromov potrebných na absorbovanie daného množstva CO2), či rady, ako sa správať zodpovednejším spôsobom. Spotrebitelia majú tiež možnosť prispievať na projekt obnovy lesov v rámci programu Priceless Planet Coalition, buď priamo finančnými príspevkami, alebo pomocou vernostných programov svojich bánk.

Aby ste mohli uhlíkovú kalkulačku využívať, musí ju vaša banka integrovať do vlastnej aplikácie internet bankingu s využitím API, ktoré sú už k dispozícii prostredníctvom stránok Mastercard Developers.

Pozrite siPočas pandémie je udržateľnosť dôležitá len pre štvrtinu firiem!

„Je nevyhnutné, aby si firmy plne uvedomovali svoju úlohu pri ochrane planéty. Nejde len o to, že je to veľmi dôležité pre spotrebiteľov, ale jednoducho je to správna a potrebná vec, ktorú je potrebné urobiť,“ uviedol Michal Čarný, CEO Mastercard pre Slovensko a Česko.

Mastercard ponúka okrem uhlíkovej kalkulačky aj možnosti so zameraním na ochranu životného prostredia. Napríklad platobné karty vyrábané z udržateľných materiálov, ktoré prispievajú k znižovaniu množstva plastového odpadu.

ZdrojMastercard

Komentáre k článku