Mars 2030 – VR simulátor červenej planéty, na ktorom pracovala i NASA

ZDROJ | Mars VR

Virtuálna realita sa stala zábavnou formou spoznávania. Nový titul Mars 2030 ale posúva latku vyššie a pri jej vývoji boli použité dáta i americkej agentúry NASA.

https://youtu.be/prpQB0nlRV8

Fusion Media Group prináša všetkým fanúšikom červenej planéty nový titul s názvom Mars 2030. Na podobnom projekte by nebolo nič nezvyčajné, no asistencia Národného úradu pre letectvo a vesmír posúva simulátor na novú úroveň.

Program na skúmanie Marsu (MEP) bol založený americkou vládnou agentúrou ešte v minulom storočí, v roku 1993. Za tú dobu NASA získala mnoho informácií o červenej planéte, ktoré boli pri vývoji Mars 2030 využité.

ZDROJ | Mars VR

Podľa slov vývojárskeho štúdia ide o najrealistickejší Mars VR simulátor zatiaľ, čo bolo spôsobené aj prínosom vedúcich expertov na Mars. Používateľ bude mať príležitosť preskúmať až 40 štvorcových kilometrov marťanskej krajiny.

Pozrite siČína chce pestovať zemiaky na Mesiaci, NASA na Marse

Tá bola vytvorená pomocou orbitálnych satelitných dát zo sondy Mars Reconnaissance Orbiter. Zážitok umocní i modelovanie špeciálne prispôsobenou konverziou HI-RISE, ktorá  a Unreal Engine 4. To má zabezpečiť plynulý chod aj rozlíšenie až 8K (pričom prvé monitory s týmto rozlíšením začínajú byť dostupné len teraz), čomu samozrejme musí predchádzať silný výpočtový a grafický výkon.

Zvuková stránka tiež nezostala nepovšimnutá. Hraná hudba, do ktorej patrí napríklad i londýnsky symfonický orchester, bude upravená tak, aby pripomínala atmosferický tlak, ktorý je na Marse.

https://youtu.be/sqaMrxiKHLw

A aby sa hráč nenudil len kráčaním po červenej planéte, dostupné sú aj možnosti ako zbieranie vzoriek do laboratória a ich následná analýza pomocou mikroskopu. Zobrazené budú i informácie o obleku, stave kyslíka a podobne.

ZDROJ | Mars VR

Mars 2030 je dostupný pre HTC Vive, Oculus Rift a Steam, neskôr príde aj na PlayStation VR. Za cenu 15 dolárov sa nejedná o zlú ponuku a vieme si predstaviť, že titul sa stane populárnym aj vo VR herniach.

ZdrojWikipedia,Mars 2030

Komentáre k článku