Marantz UD 7007: nielen Blu-ray majster

Britský výrobca Hi-Fi a high-end techniky predstavil novinku z produktovej rady 7007. Na prelome septembra a októbra bude komerčne dostupný 3D Blu-ray prehrávač UD7007, nový „univerzálny vojak“ v multimediálnej branži.

Marantz UD 7007

UD 7007 totiž nie je prehrávač, na aké sme zvyknutí. Nezastaví sa doslova pred ničím. Samozrejme, že okrem Blu-ray video diskov dokáže bez problémov prehrávať aj bežné DVD a CD. Čo ale také samozrejmé nie je, poradí si aj s diskami SACD (Super Audio Compact Disc) a DVD-A (DVD-Audio). Okrem toho dokáže tento prehrávač streamovať audio – vrátane bezstratového FLAC formátu a videosúbory (aj vo formáte DivX plus HD) z domácej siete, alebo z internetu, takže sa pokojne zaobíde aj bez optických médií.

RECENZIAMarantz 10 Series – prémiové audio pre fajnšmekrov

Zdieľanie multimediálnych súborov po sieti, či streamovanie je celkovo silnou stránkou tohto prehrávača, škoda len, že mu chýba bezdrôtová konektivita. Spĺňa však štandard DLNA 1.5 (Digital Living Network Alliance) na zdieľanie médií (digitálnych fotografií, audia a videa) z vášho počítača cez domácu sieť do ďalších zariadení, ale aj štandard UPnP (Universal Plug and Play).  Ak nemáte obľúbený film, či hudbu po ruke na disku, alebo vo svojom počítači, nevadí. K dispozícii je totiž integrovaný prístup do služby Netfix s rozsiahlou videotékou, alebo môžete použiť YouTube Leanback, ktoré sa stáva čoraz väčším rezervoárom zábavy. Pre plné využitie sieťových možností prehrávača sa internet stáva nevyhnutnosťou, rovnako ako pri mnohých iných multimediálnych zariadeniach novej generácie.

Marantz UD 7007

Okrem strieborno-zlatej verzie bude Marantz UD 7007 k dispozícii aj v klasickom čiernom prevedení

Spektrum médií, ktoré dokáže UD 7007 prehrávať, je komplexné, pretože zahŕňa disky CD/ SACD/ DVD/ DVD-A/ Blu-ray/ CD-R/ CD-RW/ DVD-R/ DVD-V/ DVD-A/ DVD-RW/ DVD+R/ DVD+RW a obrazové JPEG, Picture CD a JPEG HD. Presvedčivý je aj zoznam podporovaných kodekov od MPEG1, MPEG2, MPEG4, H.264, cez WMV9, WMVAP, JPEG, MP3, WMA, AAC, WAV, WMV, po MKV a DivX+HD.

Marantz pre UD 7007 zvolil dvojicu HDMI 3D výstupov, samostatný pre audio aj video, ale na zadnom paneli nájdeme dostatok možností na pripojenie ďalších zariadení, vrátane dvojkanálového analógového výstupu a koaxiálneho výstupu pre digitálne audio, symetrických XLR, pozlátených RCA výstupov, alebo portu pre sieť Ethernet. Na prednom paneli zas nechýba USB vstup pre pripojenie externých pamäťových zariadení.

Akustické parametre patria do elitnej kategórie, keď frekvenčný rozsah pre CD predstavuje 4 Hz – 20 kHz a pri SACD/DVD-A sa rozprestrie až na 2Hz – 100kHz. Pri BD je rozsah 4 Hz až 22 kHz pri 48 kHz vzorkovaní, 4 Hz až 44 kHz pri 96 kHz vzorkovaní a 4 Hz až 88 kHz pri 192 kHz vzorkovaní. Odstup signál/šum je 120 dB a celkové skreslenie vyššími harmonickými len zanedbateľných 0,0020 %.

Prehrávač UD 7007 bude k dispozícii v dvoch farebných modifikáciách, charakteristických (nielen) pre Marantz – v čiernej a strieborno-zlatej a na slovenskom trhu sa bude predávať za odporúčanú cenu 1099 EUR s DPH.

 Marantz UD 7007

Technická špecifikácia:

D/A konverzia (audio):                                      192 kHz / 32-bit

48 kHz vzorkovanie:                                         4 Hz až 22 kHz

96 kHz vzorkovanie:                                         4 Hz až 44 kHz

192 kHz vzorkovanie:                                       4 Hz až 88 kHz

Frekvenčná odozva DVD (lineár. PCM):             4 Hz až 22 kHz (44 kHz pri 96 kHz vz.)

Frekvenčná odozva CD (lineár. PCM):               4 Hz – 20 kHz

Frekvenčná odozva (SACD, DVD-A):                2 Hz – 100 kHz (SA-CD)

Odstup signál/šum:                                          120 dB

Dynamický rozsah: CD/DVD:                           105 dB

Celkové harmonické skreslenie:                      0,0020%

Foto: Marantz

Komentáre k článku