Mapy Google vedia odhadnúť, v ktorých reštauráciách vám bude chutiť

Google aktualizoval svoju aplikáciu Mapy pre iOS a pridal do nej zaujímavú funkciu, ktorá vám poradí s výberom reštaurácie. Mapy poznajú vaše preferencie a vedia, kde vám bude najviac chutiť.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Google skrz všetky svoje služby zbiera veľké množstvo dát o svojich používateľoch, ktoré následne spätne zúročuje. Takýmto spôsobom do Google Máp pribudol algoritmus, ktorý dokáže vypočítať percentuálnu zhodu medzi vašimi preferenciami a reštauráciami vo vašom okolí.

ZDROJ | Google

Mapy berú do úvahy hodnotenia podnikov, ktoré ste v minulosti navštívili a ohodnotili ich. Ak ste pod svojím účtom nepridali potrebný počet hodnotení, Mapy vám pred výpočtom zhody ponúknu niekoľko miest, ktoré ste v minulosti navštívili, aby ste ich dodatočne ohodnotili. Čím viac podnikov ohodnotíte, tým presnejšie budú percentuálne odhady.

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovanom Google Pixel 3?

Zobrazovanie zhody môže výrazne urýchliť výber miesta, kam sa pôjdete najesť. Funkcia je už nejakú dobu dostupná aj na Androide a s poslednou aktualizáciou už aj na iOS. V poslednej aktualizácii pre iOS je okrem toho vynovená sekcia Preskúmať, ktorá uľahčuje hľadanie zaujímavých miest v okolí.

 

Zdroj9to5Mac

Komentáre k článku