Mapy Google ukážu turistom už aj stúpanie na trase

ZDROJ | Google

Nová funkcia v Mapách Google ukáže chodcom stúpanie terénu na naplánovanej trase. Pomôcť môže turistom alebo ľuďom so zdravotnými problémami.

Pri plánovaní trasy v režime chôdze si môžete pozrieť rôzne trasy a stúpanie na nich. Prehľad ponúka informácie o celkovom stúpaní, klesaní, počiatočnej a koncovej nadmorskej výške.

ZDROJ | Google

Turisti si tak napríklad môžu vybrať trasu so stúpaním, na ktoré si trúfajú. Naopak ľudia so zdravotnými ťažkosťami by si mohli pri plánovaní trasy vybrať čo najmenšie stúpanie.

Zatiaľ je táto funkcia dostupná len vo webovej verzii, no časom by sa mala objaviť aj v mobilnej verzii. Podobnú funkciu Google do máp pridal už v roku 2014 pre cyklistov. Nie je jasné, prečo trvalo tri roky, kým rovnakú funkciu sprístupnili pre chodcov.

Pozrite siMapy.cz vylepšili letecké snímky východného Slovenska

Google však nezabúda na vodičov a nové funkcie priebežne pridáva aj pre nich. Tento týždeň začali mapy ukazovať vodičom očakávané zdržanie na trase vzhľadom na aktuálnu dopravnú situáciu. Používatelia si tak môžu vybrať či počkajú, kým sa cesty vyprázdnia, alebo si vyberú inú trasu.

ZDROJ | Android Police

Ak sa chystáte použiť Mapy Google pri letnej turistike, nezabúdajte že plánovanie trasy pre chodcov je ešte stále v beta verzii, preto radšej zvýšte opatrnosť.

ZdrojMashable

Komentáre k článku