Mapy Google sa čoskoro naučia kombinovať dopravné prostriedky

ZDROJ | Ingo Joseph (Pexels)

Mobilná aplikácia Mapy Google vám už čoskoro umožní kombinovať dopravné prostriedky pri plánovaní trasy. Zo začiatku bude táto novinka dostupná v 30 krajinách sveta.

Ak ste sa niekedy ocitli v cudzom meste a pri hľadaní trasy ste sa obrátili na aplikáciu Mapy Google, určite ste sa stretli s tým, že aplikácia až doteraz nedokázala naplánovať trasu, ktorá by pozostávala z využitia mestskej hromadnej dopravy, bicykla alebo služieb zdieľanej dopravy (Uber, Lift, Bolt…).

To sa má v priebehu najbližších týždňov zmeniť, kedy začne Google verejnosti sprístupňovať nové tlačidlo v aplikácii Mapy Google pre zmiešavanie dopravných prostriedkov pri plánovaní trasy. Nová funkcia bude zo začiatku dostupná v 30 krajinách v aplikácii Mapy pre iOS aj Android.

V súčasnosti sa po zadaní cieľovej destinácie do vyhľadávacieho poľa pod ikonou verejnej dopravy zobrazí iba kombinácia autobusov, električiek, trolejbusov alebo metra s pešou chôdzou. Po uvoľnení novej funkcie sa pod rovnakou záložnou začne objavovať aj ponuka cyklotrás a tzv. ride-sharingových služieb.

Mapy používateľom ponúknu aj praktické informácie, ako napríklad odhadovanú cenu za zdieľanú jazdu, prípadne aj očakávané zdržanie vzhľadom na aktuálnu dopravnú situáciu na cestách. V prípade jazdy na bicykli budú Mapy počítať s priemernou rýchlosťou jazdy, čo sa odrazí aj v odhadovaný príjazd do cieľa.

Možnosť využitia zdieľanej dopravy sa má zo začiatku objaviť v Austrálii, Brazílii, Kanade, Veľkej Británii, Indonézii, Indii, Japonsku, Mexiku, Tanzánii a v Spojených štátoch. Možnosť využitia cyklotrás sa objaví v Rakúsku, Albánsku, Belgicku, Švajčiarsku, Nemecku, Dánsku, Španielsku, Fínsku, Francúzsku, Guernsey, Ostrove Man, Írsku, Izraeli, Jersey, Lichtenštajnsku, Luxembursku, Holandsku, Nórsku, Poľsku, Švédsku a v niekoľkých amerických mestách.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku