Mapy Google oslavujú 15. narodeniny bohatou aktualizáciou mobilnej aplikácie

ZDROJ | Google

Keď Google v roku 2005 spúšťal svoju mapovú službu, smartfóny ako ich poznáme dnes ešte neexistovali. Dnes venuje aktualizáciu pri príležitosti 15. narodenín tejto služby práve mobilnej aplikácii Mapy Google pre Android a iOS.

Najviditeľnejšou novinkou je nepochybne zmena loga celej služby Mapy Google. Nové logo nasleduje materiálový dizajnový jazyk spoločnosti, vďaka čomu lepšie zapadá medzi logá ostatných služieb od Google.

Druhou kľúčovou novinkou, ktorá sa objaví používateľom aplikácie Mapy Google na smartfónoch s operačným systémom Android alebo iOS už v najbližších dňoch, je nová lišta s ikonami v spodnej časti obrazovky. Tá nahradí doterajšie „hamburgerové“ menu prístupné stlačením tlačidla na ľavej strane.

ZDROJ | Google

V novej lište doplnia doterajšie tlačidlá Preskúmať a Dochádzať nové tlačidlá Uložené, Prispieť a Aktualizácie. Tlačidlo Pre vás, ktoré je v súčasnej verzii aplikácie v dolnej lište ako tretie, z ponuky celkom vypadne.

Pozrite siČetbot Meena od Google dokáže konverzovať takmer rovnako zmysluplne ako človek

Fungovanie tlačidiel, resp. sekcií Preskúmať a Dochádzať sa zásadne nemení. Pod tlačidlom Uložené sa budú nachádzať všetky miesta, ktoré si používatelia v rámci služby uložili do niektorého z preddefinovaných alebo vlastných zoznamov. Sekcia Prispieť má zvýšiť angažovanosť používateľov v dopĺňaní užitočných informácií o okolitých cestách, miestach a podnikoch.

Posledné menované Aktualizácie budú obsahovať aktuálne najpopulárnejšie miesta odporúčané miestnymi expertmi a sprievodcami. V rámci tejto sekcie budú mať používatelia taktiež možnosť priameho kontaktovania podnikov cez textový čet.

V rámci informácií o verejnej doprave budú mať používatelia okamžite po ruke informácie o počte voľných miest, teplote, prístupnosti prepravy pre ľudí so zdravotným postihnutím a v niektorých regiónoch aj o samostatnom sedení pre ženy.

V Japonsku sa v aplikácii zobrazí aj možnosť filtrovaného hľadania podľa počtu vozňov, čím môžu používatelia zvýšiť šancu, že si v danom spoji nájdu miesto na sedenie.

Pozrite siVerte či nie, už aj dopravné zápchy v Google Mapách sa dajú heknúť

Google postupne vylepšuje aj funkciu Live View, ktorá slúži na zobrazenie lokalizačných informácií v prostredí zmiešanej reality. Používatelia budú môcť cez toto zobrazenie vidieť, akým smerom a ako ďaleko je od nich hľadané miesto.

Aj keď je už nová aktualizácie aplikácie aj s novou ikonou dostupná v obchodoch App Store aj Google Play, zmena prostredia aplikácie sa bude používateľom sprístupňovať až postupne v priebehu najbližších dní. V obmedzenom čase môžete v aplikácii naraziť aj na „party autíčko Google“.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku