Makita RobotPRO – robotický vysávač pre profesionálov

ZDROJ | Makita

Japonská Makita predstavila nový robotický vysávač Makita RobotPRO, ktorý vytvorila v spolupráci s domácim výrobcom Sharp.

Novinka je výrazne väčšia, ako klasické robotické vysávače, no má na to svoj dôvod. Tým je fakt, že je určený pre profesionálov. Poslúži tak na upratovanie dieľní, garáží či akýchkoľvek pracovných prostredí, kde sa bežne používajú profi vysávače.

Funguje vďaka dvojici vymeniteľných 18 V Li-Ion batérií, ktoré sa používajú v ostatných Makita produktoch. Tým pádom môže fungovať nepretržite, stačí mať len asi 3 batérie.

Batérie sa však nevyužívajú naraz, ale postupne, takže keď sa vybije prvá, Makita RobotPRO začne čerpať energiu z druhej. Prvá tak môže ísť na nabíjačku.

https://www.youtube.com/watch?v=1hYUWIt79jM

Vo vnútri tela má byť výkonný motor a 2,5-litrová zberná nádoba na hrubú, ale aj jemnú nečistotu. Nádoba má dve samostatné komory.

V nehostinnom prostredí vie Makita RobotPRO využívať senzory, no pre lepšiu navigáciu je možné na podlahu nalepiť reflexné kovové pásky, za ktoré sa robotický vysávač nikdy nedostane. Samozrejmosťou je ochrana pred pádom zo schodov.

Prekvapením pre mnohých môže byť aj cena, ktorú výrobca stanovil na necelých 800 dolárov. Jediným nedostatkom je to, že Makita RobotPRO je dostupný len na domácom japonskom trhu. Neskôr by sa mal ale dostať do celého sveta.

 

ZdrojToolguyd,Gizmodo

Komentáre k článku