Majitelia Porsche Taycan dostanú nabíjanie zadarmo

ZDROJ | Porsche

Elektromobil Porsche Taycan síce ešte z výrobných liniek neschádza, tie sa stále iba dokončujú, no už teraz má stovky ak nie tisícky záujemcov. Tých automobilka určite potešila najnovšou správou – dostanú totiž nabíjanie svojho luxusného elektromobilu zadarmo. Nie ale všetky a všade.

ZDROJ | Porsche

Bezplatné nabíjanie má totiž niekoľko háčikov. Prvým je, že bonus dostanú (aspoň zatiaľ) iba zákazníci v Severnej Amerike. Bonus totiž ohlásila divízia Porsche Cars North America. Druhým háčikom, ktorý ale nie je vôbec na zahodenie je časové obmedzenie bonusu. Ten ale zákazníci získajú na 3 roky od kúpy vozidla.

Pozrite siPorsche má vlastnú rýchlonabíjačku pre elektromobily s výkonom 320 kW

„Tankovať“ auto 3 roky nie je vôbec zlé. Zoberte si, koľko by ste na niečom takom ušetrili vy pri vašej spotrebe. Pri spotrebe Taycan, ktoré môže mať odhadom spotrebu okolo 25-30 kWh/100 km by pri nájazde 100 km denne mohli majitelia za 3 roky ušetriť okolo 7 500 dolárov. A to len pri číslach, ktoré odhadujem a sú nepresné ako vyjadrenia našich vrcholových politikov.

ZDROJ | Porsche

Nabíjanie počas trojročného obdobia je možné iba v sieti rýchlonabíjacích staníc Electrify America. Sieť mimochodom patrí pod VW Group, pod ktorú patrí aj značka Porsche. Náhoda to teda nie je, že Electrify America bude dvorným dodávateľom elektriny pre VW Group elektromobily. 

Pozrite siPorsche Taycan bude ekologickejšie ako jeho konkurenti, fabrika bude ako stromy

Ďalším háčikom je, že bezplatné nabíjanie je v sieti Electrify America iba počas prvých 30 minút. To ale tiež nie je zlé, pretože ak sieť splní svoje plány, čoskoro budú po Amerike pribúdať rýchlonabíjačky s výkonom až 350 kW. Taycan má pritom zvládnuť nabíjanie aj 400 kW nabíjačkou. Za bezplatných 30 minút sa tak zvládne nabiť pokojne aj cez 80% kapacity.

ZDROJ | Porsche

Porsche Taycan sa totiž na nabíjačke s 400 kW a 800V prúdom nabije za 4 minúty na 96 km jazdy.

Bezplatné nabíjanie bude ale dostupné aj pri všetkých 191 dealerstvách automobilky v USA, kde každý predajca postaví nabíjačku Porsche. Electrify America má aktuálne 484 nabíjacích staníc. Oproti Tesle je to zanedbateľné číslo, no spoločnosť plánuje ďalší rast aj vďaka novým a novým investíciám.

ZdrojPorsche

Komentáre k článku