Magio TV rozširuje obsah a prináša Magio Go aj na smart televízory

Operátor Telekom na tlačovej konferencií predstavil novinky Magio TV. Ponúka nový zábavno náučný obsah, ale aj lepšiu dostupnosť vďaka novej aplikácií Magio Go či Magio Go Boxu.

Magio TV rozširuje svoj obsah. Vlajkovou loďou novej ponuky má byť Comedy House, ktorý mal odštartovať dnes, no pre štátny smútok je štart posunutý o pár dní. Na tlačovej konferencií sa spomínala sobota, teda zajtrajšok, až pondelok 18.11.2019.

Telekom obsah MagioTV ďalej rozširuje o detský Nicktoons, Šláger TV2, v januári pribudne Arena Sport a maďarský Lichi TV zameraný na gastronómiu.

Rozšíri sa tiež obsah Magio Kino. Telekom službu označil ako videotéku s pridanou hodnotu, nakoľko zaradil dokumenty od BBC Earth alebo 50 najlepších titulov od Disney. Výber robil samotný globálny producent. Mesačne by sa v Magio Kino malo meniť približne 30% obsahu. Pribudnú tiež športové magazíny a relácia Skybox. Benefitom má byť najmä slovenská produkcia.

Nová je tiež cena HBO, HBO2 a HBO3. Spolu s videoslužbou HBO Go bude tento balík stáť 6,00 EUR mesačne pri 2 ročnej viazanosti. Ak máte od Telekomu paušál alebo pevný internet na doma, za HBO GO zaplatíte 5,00 EUR pri dvojročnej viazanosti. HBO Go bez viazanosti predáva Telekom za 5,99 EUR na mesiac.

Nová aplikácia Magio Go

Magio Go vo verzii 3.0 je dostupná už aj na smart televízoroch Samsung Smart TV od roku 2017 a Android TV od verzie 7.0. Operátor ako príklad uviedol televízory od Sony a Philips, aplikáciu však nainštalujete na akýkoľvek televízor s operačným systémom Android 7.0 a vyšším.

Ďalšie platformy, ako napríklad Apple TV, sú vo výhľade. Kedy by aplikácia mohla byť dostupná však operátor nešpecifikoval.

Spolu s novou aplikáciou vracia Telekom do ponuky aj Magio Go TV Box, vďaka ktorému môžete Magio Go sledovať kdekoľvek. Box podporuje ultra HD, funguje na systéme Android TV a k dispozícii je aj DVB-T2 tuner. Do boxu je možné doinštalovať aplikácie podľa ľubovôle.

Magio Go Box TV sa po novom nedá kúpiť, len prenajať. Cena mesačného prenájmu je 2,95 EUR. K jednému Magio Go sa dajú prenajať dva Magio Go TV Boxy.

Zákazníci využívajúci Magio TV alebo Magio Sat majú službu zadarmo. Sledovať môžu predplatené kanály. Rozpozeraný obsah najnovšie môžete sledovať naprieč zariadeniami. V Magio Go je zapracovaná už aj videopožičovňa.

Magio Go balík stojí 3,99 alebo 5,99 EUR mesačne. Balíčky obsahujú 12 alebo 57 kanálov, v rámci jedného predplatného môžete obsah sledovať na 4 zariadeniach súčasne. Zvýšil sa tiež počet možných nahratých hodín. V základnom balíku je to 30 hodín, v tom drahšom 60 hodín.

Najnovšie sa služby aktivujú priamo v aplikácii, pričom po výbere balíku vám príde SMS s potvrdením a aktivačnými údajmi. Magio Go Premium je v ponuke na 30 dní na vyskúšanie zdarma.

Komentáre k článku