MAGIO SERIÁL 4. časť: Prehľadný Magio Portál

O tom, že Magio nie je len obyčajná televízia, ste sa mohli presvedčiť už v predchádzajúcich častiach seriálu Magio. Ukázali sme vám, ako funguje TV Archív, aplikácia Facebook, nahrávanie cez iPhone, ale aj cez internet. Tentokrát sa pozrieme na možnosti zábavy, ktoré vám prináša Magio Portál. Nemusíte zapínať váš notebook či tablet, ak si chcete pozrieť nové správy, aktuálne počasie alebo napríklad program kín. Stačí objaviť potenciál aplikácií Magio Portálu.

Telekom svoje Magio neustále vylepšuje. Už v roku 2009 spustil i bezplatnú službu Magio Portál, vďaka ktorej si môžete na obrazovke televízora pozrieť aktuálne počasie, programy vybraných kín, divadiel, horoskopy a dokonca vo vašom televízore nájdete aj telefónny zoznam. Postupne pribudli i ďalšie funkcie a tak sa práve Magio Portál môže stať vašim informačným kamarátom pri sledovaní televízie.

Kde nájdete Magio Portál

Magio Portál poskytuje Telekom bezplatne pre každú Magio televíziu. Pri Magio TV a Magio TV Optik ho máte priamo v menu, pri satelitnej televízii Magio Sat ho získate po pripojení Magio Boxu k internetu. Ak si v menu Magio nájdete položku Extra, ste už veľmi blízko funkciám Magio Portálu. Ešte rýchlejšie sa k nim dostanete prostredníctvom Rýchlej voľby, t.j. lišty s ikonami, ktorá sa vám zobrazí po stlačení červeného štvorcového tlačidla ovládača. Ak máte chuť vyraziť, práve cez Magio portál si môžete pozrieť program kín vo vašom meste či v okolí. Rovnako sú dostupné aj informácie o divadelných predstaveniach. V nastaveniach Magio Portálu si môžete vybrať rôzne mestá, aby sa vám vždy zobrazovali programy prioritne z vášho okolia. O vybraných filmoch či predstaveniach nájdete aj stručné informácie často i vrátane fotografií. Lístok si však už musíte kúpiť v pokladni prevádzkovateľa.

Magio Portal 1 Magio Portal 2

Ako bude?

Podobne, ako pri programe kín si môžete vaše mesto prednastaviť aj pre aplikáciu Počasie. Na výber je 16 miest. Potom si priamo v TV môžete pozrieť predpoveď počasia na najbližšie dni, kde nechýbajú pekne graficky spracované ilustračné ikony. Ak sa zaujímate o financie, poteší vás kurzový lístok, no ak chcete vedieť, čo vás čaká, nalistujte si horoskop. Áno, poviete si, tieto informácie nájdem napríklad aj na teletexte. Ale výhodou Magio Portálu je najmä pekné grafické prostredie a rýchlosť reakcií.

Magio Portal 3 Magio Portal 4

Novinky

Zaujímavou aplikáciou, i keď od Telekomu neprekvapujúcou, je i telefónny zoznam. Ten využijete ak si chcete vyhľadať či overiť telefónne čísla. Najčastejšie však pravdepodobne budete využívať aplikáciu Novinky. Pod ňou sa totiž skrýva prístup k článkom z portálov Topky.sk a Športky.sk. Tie si môžete pohodlne čítať na celej obrazovke TV a nechýbajú ani ilustračné obrázky. Navyše články sú pekne vytriedené do katagórií Šport, Domáce, Zahraničné a Prominenti. Ak by vám však nestačilo pasívne čítanie, môžete si spustiť aj aplikáciu Free.sk, ktorá síce nie je priamou súčasťou Magio Portálu, ale nájdete ju v ponuke funkcií Magia. Vďaka Free.sk získate prístup k videám a fotografiám zo známeho portálu www.free.sk, ktoré vás najmä pobavia.

Magio Portal 5 Magio Portal 6

Magio sa skutočne stáva akýmsi centrom obývačky.

Foto: Telekom, TECHBOX

Komentáre k článku