Magio pláž vám ukáže odpadový management smart cities

Už zajtra (14.6.2019) sa otvára 13. ročník obľúbenej mestskej pláže Magio pláž. Úplne nový koncept populárneho relax miesta na Tyršovom nábreží je zameraný na ekológiu a zodpovednosť voči životnému prostrediu.

Tento rok na Magio pláži nenájdete jednorazové, nerecyklovateľné plasty, poháre budú zálohované a slamky dostanete len papierové za príplatok. Vďaka nádobe Magio bioodpad, určenej na zvyšky jedál spolu s kompostovateľným riadom a príborom, sa odpad premení na kompost a elektrickú energiu prostredníctvom spracovania v elektrickom kompostéri a v bioplynovej stanici. Počas tohtoročného fungovania Magio pláže by sa takto malo získať až 13 200 kWh elektrickej energie. To stačí na približne 792 šálok kávy alebo kompletné pokrytie 264 domácností elektrickou energiou na jeden mesiac.

Magio pláž je tento rok napájaná z alternatívnych zdrojov energie pomocou solárnych kolektorov a fotovoltických panelov. Znížil sa vizuálny a reklamný smog tak, aby relax zóna viac zapadola do krajinnej architektúry. Už počas výstavby nového konceptu sa ušetrilo okolo 10 ton odpadu.

Otvorenie Magio pláže. Dušan Švalek riaditeľ Slovak Telekom, Lýdia Ovečková, 1. zástupkyňa starostu Petržalky, Petra Novotná, riaditeľka marketingu Slovak Telekom

Pre tých najvyťaženejších ponúka Magio pláž novú plne klimatizovanú coworkingovú zónu. Užívať si leto v príjemnom prostredí teda budete môcť, aj keď vám povinnosti nedovolia relaxovať v plnej miere. Vrámci coworkingovej zóny je tiež knižnica. Konať sa tu budú panelové diskusie, prednášky a workshopy na aktuálne témy.

Priamo na pláži sa môžete zoznámiť s fungovaním Smart city riešení ako odpadový manažment, Smart meteostanica či Smart lavička.

Viac sa dozviete na stránke Magio pláže, kde ako novinka pribudne chat bot. Zákazníci Slovak Telekom v aplikácii spoločnosti vrámci menu v záložke „Súťaž“ nájdu QR kód, vďaka ktorému dostanú welcome drink zdarma. Magio pláž 2019 bude otvorená do 1. septembra 2019.

Komentáre k článku