Magic Leap One – okuliare s rozšírenou realitou prídu už budúci rok

ZDROJ | Magic Leap

Firma Magic Leap, ktorá je podporovaná Googlom, odhalila svoj headset na rozšírenú realitu. Headset Magic Leap One môžeme očakávať už budúci rok.

Firma konkrétne oznámila balíček pre vývojárov, Magic Leap One Creator Edition. Súčasťou balíčku budú okuliare a ovládač podobný tomu z Daydream headsetu.

Devízou headsetu majú byť fotorealistické objekty, ktoré môžete vidieť v skutočnej realite. Headset bude fungovať v rámci tzv. AR, čiže rozšírenej reality.

ZDROJ | Magic Leap

Pozrite siViZOR zmení neurochirurgiu vďaka rozšírenej realite

Headset tiež bude disponovať senzormi, ktoré budú mapovať miestnosť, v ktorej sa nachádzate. Technológia dokáže vraj spracovať aj objekty a povrchy v priestore. To znamená, že od Magic Leap One môžeme očakávať aj istú mieru interakcie s prostredím.

Čo sa týka používateľského prostredia, Magic Leap One headset má fungovať na základe ovládania gestami, hlasom či pomocou pohybu očí. Uvidíme, ako bude zariadenie vyzerať a fungovať v praxi. Snáď to nedopadne fiaskom ako Google Glass.

Spomínaný vývojársky kit aj so samotným headsetom môžeme očakávať v roku 2018. Presný dátum vydania, ani cenu zatiaľ nevieme, no budeme vás informovať.

ZDROJ | Magic Leap

Zdroj9to5google

Komentáre k článku