Mafia: Definitive edition – návrat legendárnej hernej gangsterky

ZDROJ | MafiaTheGame

Pozdravuje vás pán Salieri! Legendárna česká hra Mafia hlási návrat v podobe grafického remasteru. Dočkáme sa aj českého dabingu.

Kto sa narodil v 90. rokoch alebo skôr, jeho detstvo a mladosť bolo spojené s ikonickým herným titulom Mafia od štúdia Illusion Softworks. Hra sa stala legendou kvôli silnému príbehu, perfektnej hrateľnosti a hlavne kvalitnému dabingu, ktorý je do dnes považovaný za jeden z najlepších českých dabingov vôbec.

Pozrite siCrash Bandicoot sa vracia v legendárnych pretekoch

Hlavnú postavu Thomasa Angela napríklad nadaboval známy herec Marek Vašut. Neskôr vyšli dve pokračovania, ktoré síce boli kvalitné, s prvou časťou sa však porovnávať nedali.

Po 18 rokoch vychádza remaster v podobe Mafia: Definitive edition, ktorý ponúkne kompletne vynovené grafické spracovanie, o ktoré sa postaralo štúdio Hangar 13, ktoré stojí aj za posledným dielom trilógie Mafia, ktorý nebol príliš pozitívne prijatý. Veríme, že s prerábkou prvého dielu to bude lepšie.

ZDROJ | MafiaTheGame

Pozrite siTáto správa dokáže reštartovať váš iPhone, iPad, Mac aj hodinky Apple Watch

Mafia: Definitive edition ponúkne rozšírené scény a tiež niektoré dialógy. Nanovo bol nahratý aj herný soundtrack a pôvodný anglický dabing. Čo sa týka českého dabingu, Cenega Czech dabing potvrdila, no zatiaľ je otázne, či bude vytvorený nový dabing alebo použitý ten pôvodný. Zaujímavosťou sú tiež motorky, ktoré majú v prvej časti pribudnúť a ktoré v pôvodnej ani v žiadnej inej Mafia hre neboli.

Novinka sa bude dať zahrať v 4K Ultra HD a bude podporovať HDR. Mafia: Definitive edition vychádza 28. augusta 2020 a okrem nej vyšiel dnes graficky vylepšený druhý diel a tiež tretí diel, ktorý je dostupný ako komplet edícia. Cena za Mafia 2 a Mafia 3 je 30 € za jednu časť. Paradoxne prvý diel stojí 40 €. Mafia: Definitive edition bude dostupná pre konzoly PlayStation 4, Xbox One a PC.

ZdrojMafiatTheGame

Komentáre k článku