Made with Code – chcete vedieť programovať?

ZDROJ | Made with Code

Chceli by ste sa naučiť programovať? Možno áno, ale takisto vás mohlo odradiť aj množstvo jazykov a taktiež i tisíce premenných. Je možné, že ste už počuli o projekte Google Made With Code.

google_made_with_code_03
ZDROJ | Made with Code

Je to len jeden z mnohých podobných projektov. Jeho cieľom je urobiť programovanie príjemnejším. Projekt je zameraný hlavne na dievčatá, ktoré môžu v tejto oblastí ponúknuť nielen nové pohľady. Na úvodnej stránke Made with Code môžete nájsť jednoduchú aplikáciu, resp. hru s motívom animovaného filmu Inside Out. Na plátnach zahraničných kín sa objavil v júli tohto roku. U nás je k dispozícii od 13.augusta.

https://www.youtube.com/watch?v=ibKW0U5JDuc

V hre pozostávajúcej z troch levelov prejdete jednoduchým programovaním scén z filmu. Samozrejme, v rámci tohto projektu si môžete vyskúšať prácu aj s inými príbuznými aplikáciami. Programovať môžete napríklad v aplikáciách Music Mixer, Accesorizer, Dance Vizualizer a iné.

Pozrite siLEN PRE ŽENY | Microsoft – ženy „odsúdené“ na pôsobenie v oblasti technológii?

google_made_with_code_01
ZDROJ | Made with Code

Každá z vás si tam určite nájde niečo, čo vás osloví. Jednotlivé druhy aplikácii vás naučia kódovaniu pomocou blokov s jednotlivými príkazmi. Je to vraj spôsob, ktorý sa učí aj na niektorých svetových univerzitách.

google_made_with_code_02
ZDROJ | Made with Code

Na stránke taktiež môžete nájsť profily rôznych ľudí, ktorí vás v tejto oblasti môžu inšpirovať. Jednou z nich je aj Madie Maxey, ktorá experimentuje s programovaním v oblasti módy. Brittany Wenger zas našla spôsob, ako využívať programovanie na záchranu ľudských životov.

Pozrite siLEN PRE ŽENY | Women on the Map vám pomôže objaviť úspechy žien v histórii

https://www.youtube.com/watch?v=aFF8PYDU0D8

Ak vás programovanie natoľko zaujalo, že sa chcete vzdelávať oveľa viac – môžete využiť aj ďalšie zdroje ktoré sú uvedené v sekcii Resources. Tam nájdete partnerské projekty alebo aj iné stránky, na ktorých sa môžete učiť – CODE, Mozilla Thimble a iné.

ZdrojMade with Code

Komentáre k článku