Prešli sme Macedónsko s novým Canonom EOS M50

S najnovším Canonom EOS M50 sme nedávno navštívili pre našinca nezvyčajnú krajinu, Macedónsko, ktorá sa však na Slovensko v mnohom podobá. Dokonca vás tu dokážu aj rozumieť. Nechcem sa však rozpisovať o tom, čo táto krajina má a čo ponúka, čo je na nej dobré a čo zlé. Cestopis písať nechcem.

recenziaCanon EOS M50 – výborná stredná trieda za dobrú cenu

ZDROJ | Canon

Chcem povedať iba jedno – navštívte ju, stojí za to. Ako to v nej vyzerá? Pozrite si výber tých najzaujímavejších záberov z tejto neveľkej krajiny Balkánu vytvorené novým CSC modelom Canon EOS M50. Fotografie sú po úprave z RAW a sú zmenšené. Ukážkové zábery v plne kvalite vám prinesieme už čoskoro v plnohodnotnej recenzii.

Pozrite siCanon EOS M50 má nový DIGIC 8 a 4K UHD video

Skopje

Určite neskončite iba pri Skopje, ktoré ponúka síce nádherné zákutia, no nové staré mesto je jeden obrovský gýč. Historickú krásu nájdete až na druhom brehu rieky Vardar za gýčovými novostavbami, kde na vás nepozerajú na každom kroku desiatky nemých sôch.

Tetovo

Na skok od Skopje je malé mestečko Tetovo, v ktorom na vás dýchajú pozostatky komunizmu. Je to taký návrat do 80.-90. rokov. Napriek tomu aj Tetovo má príjemnú atmosféru, nádhernú mešitu, trh hneď vedľa cintorína či kláštor Arabati Baba Teke.

Kaňon Matka

Cestou do mesta Tetovo si spravte odbočku a zamierte do slávneho kaňonu Matka. Buď si spravte prechádzku ponad priehradu na udržiavanom chodníku, alebo nasadnite na loďku a nechajte sa priehradou previezť.

Ochrid

Jednoznačne najkrajšia časť Macedónska je jazero Ochrid a rovnomenné mesto na jeho severe. Okrem histórie ponúka aj športové vyžitie. Na rozdiel od Skopje a jeho nového starého mesta tu cítite a vidíte históriu na každom kroku.

Bitola

Na juhu Macedónska len pár desiatok kilometrov od gréckych hraníc je ďalšie zaujímavé mestečko Bitola. Hoci je malé, aj tak v ňom nájdete kus histórie a autentickú atmosféru Macedónska.

Heraclea Lyncestis

Hneď pod Bitolou je staroveké grécke mesto, po ktorom ostali už iba vykopávky. Založil ho Filip II. Macedónsky ešte v 4. storočí pred našim letopočtom.

Kratovo

Na východe krajiny je ukryté malé mestečko Kratovo, ktoré vraj vyrástlo v kráteri vyhasnutej sopky. Nájdete v ňom historické uličky, starobylé mosty a veže. Do kopcov nad mestečko autom radšej nechoďte. Úzke slepé uličky dajú zabrať vašim šoférskym zručnostiam. :)

Macedónsko v plnej kráse…

Komentáre k článku