Lyra – štýlový bicykel zameraný na bezpečnosť

ZDROJ | Kickstarter

Na Kickstarteri sa objavil ďalší zaujímavý bicykel, ktorý kombinuje technológie a dopravný prostriedok. Privítajte bike Lyra, ktorý vás ochráni na cestách.

Pozrite siVolta – nový ľahký elektrobicykel na obzore

Smart bicyklov z Kickstarteru sme tu mali už celú kopu, no Lyra si ide svojou vlastnou cestou. Prináša štýlový hipsterský bicykel, ktorý ponúka v prvom rade GPS a špeciálne svetlá, ktoré zaručia vašu viditeľnosť aj bezpečnosť na cestách.

Bicykel je určený primárne do mesta a disponuje špeciálnymi diódovými svetlami, ktorých je na celom bicykli sto. Samotné umiestnenie môže byť rôzne, no bicykel svetlo šíri aj do bokov, takže vás je vidieť z každej strany. Na výber sú dva módy – super bright, ktorý bicykel rozjasní a energy saver, ktorý ako názov napovedá, bude šetriť energiu. Okrem toho si môžete vybrať, či budú svetlá svietiť, blikať alebo sa postupne rozsvecovať.

Okrem svetiel má bicykel nainštalovaný GPS systém na sledovanie polohy v prípade, že chcete bicykel nájsť alebo vám ho ukradli. Na všetko slúži špeciálna aplikácia, ktorá vám bicykel neustále sleduje. Autori projektu dodávajú, že bicykel je navyše chránený pred ukradnutím.

ZDROJ | Kickstarter
ZDROJ | Kickstarter

 

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siSpeedX Unicorn – smart bicykel s bohatými funkciami

Výhodou bicyklu je aj nabíjanie. Malá batéria sa skryje do rámu bicykla a nabíja sa pohodlne cez micro USB. Na jedno nabitie by mala batéria vydržať až 20 dní.

ZDROJ | Kickstarter

Ak vás tento bicykel zaujal, máte na výber z rôznych farebných spracovaní. Ešte doplníme, že vážiť by mal iba okolo 9 kilogramov. Cena je nastavená na 999 dolárov, v rámci ktorých si môžete bicykel nadizajnovať aj sami, prípadne vám prídu domov hlavné časti a vy si z nich poskladáte bicykel podľa vášho gusta.

Dátum vydania je v rámci Kickstarteru nastavený na október 2017. Nápad priniesť minimalistický bicykel s drobnými smart úpravami je príjemnou zmenou oproti všetkým tým inteligentným elektrobicyklom. Jedinou nevýhodou môže byť trochu prestrelená cena.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | Kickstarter

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku