Luxusné Montblanc Summit 2+ dostávajú podporu LTE a zvyšujú cenu

ZDROJ | Gizmodo

Už model Montblanc Summit zaujal dizajnom a použitými technológiami. Druhá generácia priniesla Qualcomm Snapdragon 3100, Wear OS 2.1 a telo z luxusných materiálov. Summit 2+ dostal navyše LTE konektivitu. Ide vôbec o prvé hodinky s Google Wear OS, ktoré majú eSIM.

Smarthodinky Summit 2+ od nemeckej prémiovej značky Montblanc sú o niečo väčšie ako Summit 2, majú 43,2 mm (oproti 42 mm). AMOLED displej má 1,28 palcov, remienok je široký 22 milimetrov.

ZDROJ | androidcentral

Čipset Snapdragon 3100 je spárovaný s 1 GB RAM a 8 GB pamäťou. Pripojenie so smartfónom zabezpečuje Bluetooth 4.2 a Wi-Fi, vďaka zabudovanému reproduktoru sa dajú hodinky využiť na telefonovanie aj bez použitia slúchadiel.

Batéria s kapacitou 410 mAh má v úspornom režime podľa výrobcu vydržať tri až päť dní, pri bežnom používaní môžeme rátať s jedným až dvoma dňami a pri využívaní LTE je to 24 až 36 hodín. Pozmenený dizajn nabíjačky umožňuje počas nabíjania položiť hodinky do režimu Nočný stolík.

Montblanc Summit 2+ po pripojení na nabíjačku.ZDROJ | Gizmodo

Inteligentné hodinky umožňujú prijímať hovory, hlásenia a informácie zo smartfónu, sledovať srdcovú frekvenciu, merať VoTMax a úroveň stresu. Summit 2+ ponúknu používateľovi personálne prispôsobené tipy na cvičenie, nechýba výškomer, barometer, kompas a GPS.

Pozrite siMontblanc Summit 2 – najmodernejšie technológie ukryté v elegantnom tele

K dispozícii je tiež aplikácia Montblanc Track Info poskytujúca cestovné informácie a hlasovo aktivovaného pomocníka, ktorý dokáže urobiť preklady z niekoľkých svetových jazykov.

Montblanc ponúka podrobné nastavenia ciferníkov s viac ako tisíckou konfigurácií, ktoré sú inšpirované kolekciou Montblanc 1858. Displej ochraňuje zafírové sklo.

ZDROJ | Engadget

Smarthodinky Summit 2+ sa dodávajú v štyroch prevedeniach: čierna DLC oceľ, nehrdzavejúca oceľ, ružové zlato a bronzová oceľ.

Pozrite siInteligentné hodinky: Sú ako naše ženy, čoraz krajšie a múdrejšie

Montblanc uvádza, že jeho hodinky sú určené pre úspešných podnikateľov, ktorí sú často na cestách a chcú ostať kontakte s okolitým svetom.

V USA bude Summit 2+ exkluzívne ponúkať mobilný operátor Verizon, cena hodiniek je 1 170 dolárov. Nepatria medzi lacné hodinky, no na druhej strane má značka Montblanc trošku iný cveng, aspoň v hodinárskom svete.

ZdrojCNET,Gizmodo

Komentáre k článku